Facebook Pixel

Регулятори можуть затягнути запуск «Північного потоку — 2» аж до травня 2022 року

Якщо регулятори оберуть використати весь передбачений час на розгляд проєкту газопроводу «Північний потік – 2», його запуск може затягнутись аж до 8 травня 2022 року, пише Bloomberg.

До 8 січня свій попередній висновок — проєкт рішення про сертифікацію — має випустити Німеччина. Далі документ буде направлено на розгляд до Єврокомісії. Експерти матимуть два місяці (з можливістю продовження терміну ще на два) на перевірку того, чи відповідає газопровід європейському енергетичному законодавству. Варто зазначити, що на початку жовтня європарламентарі вже висловили свої сумніви у цьому питанні єврокомісару з енергетики Кадрі Сімсон. Рішення ЄК не матиме обов’язкового характеру, однак лише після її висновків Німеччина зможе дати «Північному потоку — 2» ліцензію.

Видання прогнозує, що ставлення до суперечливого проєкту в регіоні навряд чи зміниться найближчим часом. Німеччина навіть після того, як Ангела Меркель залишила пост, продовжує твердо підтримувати Nord Stream 2, попри заперечення США, деяких партнерів по Євросоюзу та України.

Проте видання не заперечує, що на тлі енергокризи у Європі бюрократичну тяганину з документами та запуском регулятори можуть скоротити.

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою проєкт вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

«Оператор газотранспортної системи України» очікує щорічної втрати $5 — 6 млрд у разі запуску газопроводу.

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) допустило польську державну енергокомпанію PGNiG та її дочірню компанію PGNiG Supply&Trading GmbH до сертифікації дочірнього підприємства «Газпрому» Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газопроводу «Північний потік — 2».

У жовтні «Нафтогаз України» подав німецькому регулятору заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північний потік — 2». Основна позиція компанії полягає в тому, що «Північний потік — 2» не може бути сертифікований, оскільки не повною мірою відповідає європейському енергетичному законодавству.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉