Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Нафтогаз» подав заявку на сертифікацію «Північного потоку — 2» — Вітренко

НАК «Нафтогаз України» подав німецькому регулятору заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку — 2». Про це повідомив глава правління компанії Юрій Вітренко, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

«Нафтогаз України», як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, відстоює національні інтереси, подала заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північного потоку — 2» перед німецьким регулятором», — зазначив Вітренко на прес-конференції в Києві в понеділок.

За його словами, основна позиція компанії полягає в тому, що «Північний потік — 2» не може бути сертифікований, оскільки не повною мірою відповідає європейському енергетичному законодавству.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Вітренко нагадав, що Україна — один з основних учасників європейського ринку газу: країна закуповує великі обсяги блакитного палива на ринках ЄС і зацікавлена в тому, щоб цей ринок був конкурентний.

Проте сертифікація оператора «Північного потоку — 2» завдасть шкоди конкуренції на європейському ринку, зокрема на німецькому, словацькому, угорському, чеському та австрійському.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Підкреслю, питання не тільки в тому, що Україна як транзитна країна страждає через те, що Росія використовує газ як енергетичну зброю та продовжує це робити. Ми відзначаємо, що є великі ризики для безпеки України та для безпеки регіону», — зазначив управлінець.

Контекст. Для початку постачання газу по «Північному потоку — 2» оператору трубопроводу потрібно пройти сертифікацію на здобуття статусу незалежного оператора транспортної системи. Заявку на сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня.

Очікується, що вона буде розглянута протягом 4 місяців. Потім проєкт рішення буде переданий на вивчення Єврокомісії. Її висновок має бути готовий через два або чотири місяці.

Раніше США та Німеччина дійшли згоди щодо введення в експлуатацію ПП — 2.

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) допустило польську державну енергокомпанію PGNiG та її дочку PGNiG Supply&Trading GmbH до сертифікації дочірнього підприємства «Газпрому» Nord Stream 2 AG як незалежного оператора газопроводу «Північний потік — 2».

Коментарі

Всі новини