Facebook Pixel

Перша нитка «Північного потоку — 2» готова до транспортування палива

Процедуру подачі газу для першої нитки газопроводу «Північний потік — 2» завершено. Роботи з введення в експлуатацію другої нитки тривають.

Про це йдеться в заяві компанії-оператора Nord Stream 2 AG.

Згідно з планом та відповідно до проєктних вимог нитку заповнено так званим технічним газом обсягом приблизно 177 млн кубічних метрів, що забезпечує рівень тиску в газопроводі 103 бар. Зазначається, що цього тиску достатньо, щоб у майбутньому розпочати транспортування газу.

Додатково. Для початку постачання газу «Північним потоком — 2» росіянам ще необхідно пройти сертифікацію як незалежному оператору транспортної системи. Заявку на сертифікацію від компанії Nord Stream 2 Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало 13 вересня. Очікується, що її розглядатимуть упродовж 4 місяців. Потім проєкт рішення передадуть на вивчення Єврокомісії. Її висновок має бути готовий ще через два або чотири місяці.

Контекст. Росія планувала завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» ще наприкінці 2019 року. Однак його добудову гальмували санкції з боку США.

У червні 2021 року Росія запустила окремі частини проєкту в тестовому режимі.

Подякувати 🎉