Facebook Pixel

«Північний потік – 2» за крок до фінішу: німецькі ЗМІ повідомили про добудову напередодні Дня Незалежності України

Будівництво російського газопроводу «Північний потік – 2» буде офіційно завершено 23 серпня. Як повідомляє DW, газ ним перекачуватимуть до ФРН, Нідерландів і деяких регіонів Італії.

Після того як минулого місяця США та Німеччина досягли угоди щодо проєкту, його завершенню вже нічого не заважало. Водночас країни запевнили, що запровадять санкції проти Росії, якщо вона намагатиметься використовувати газопровід для того, щоб зашкодити Україні.

Водночас днями російський енергетичний гігант «Газпром» уперше прокоментував обіцянки Джо Байдена та Ангели Меркель. У компанії підкреслили, що заява сторін «має декларативний характер і за своєю правовою природою не є юридично зобов'язальним документом».

Контекст. Росія планувала завершити будівництво газопроводу «Північний потік – 2» ще наприкінці 2019 року. Однак його добудову гальмували санкції з боку США.

У червні 2021 року Росія запустила окремі частини проєкту в тестовому режимі.

Додатково. Примітно, що в день завершення будівництва газопроводу відбудеться перший установчий саміт Кримської платформи. На ньому зберуться лідери держав, прем’єр-міністри, топурядовці та експерти з понад 40 країн для обговорення деокупації Криму.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉