Facebook Pixel

«Перемога Росії» та «продовження боротьби»: як Україна і її союзники оцінили угоду щодо «Північного потоку — 2»

Угода щодо «Північного потоку — 2»: реакція України та її союзників. Фото: Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Угода щодо «Північного потоку — 2»: реакція України та її союзників. Фото: Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Україна ініціює консультації з Європейською комісією та Берліном щодо «Північного потоку — 2» після договору Німеччини зі США, адже проєкт загрожує безпеці України та порушує принципи диверсифікації Енергетичного союзу ЄС. МЗС уже направило відповідні ноти до Брюсселя та Берліна, написав у Twitter міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Відмова від спроб зупинити будівництво газопроводу також створила додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи, зазначили під час спільної заяви Кулеба та міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау.

«Україна та Польща працюватимуть разом зі своїми союзниками й партнерами над протидією запуску «Північного потоку — 2», поки не буде розроблено рішення для подолання безпеки кризи, підтримки країн у їхніх прагненнях стати членами західних демократичних інститутів, мінімізації загроз миру й енергетичній безпеці».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ

Міністри закликали США та Німеччину адекватно поставитися до безпеки кризи в регіоні, адже єдиною стороною, яка отримає вигоду, є Росія.

Telegram Logo

А представник президента Польщі Блажей Спихальський назвав ситуацію навколо «Північного потоку — 2» перемогою Росії.

Quote«Якщо йдеться про будівництво цього газопроводу, то практично ми маємо справу з перемогою Росії. Завдяки цій інфраструктурі Росія отримуватиме вигоду, впливаючи на європейський ринок газу, і передусім вона зароблятиме на цьому», — прокоментував договір між США та Німеччиною Спихальський.

Він наголосив, що таким договором щодо «Північного потоку — 2» Німеччина порушує європейську солідарність.

Зі свого боку Україна має намір обговорити зі США та Німеччиною, як саме їхні домовленості щодо російського газопроводу здатні зменшити ризики для безпеки України, зазначив Кулеба на пресконференції з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сіярто.

Водночас голова «Нафтогазу» Юрій Вітренко наголосив, що Конгрес США підтримує Україну в розумінні загрози, яку несе «Північний потік — 2».

«Наші американські партнери в Конгресі повністю поділяють позицію, що «Північний потік — 2» загрожує безпеці України. Отже, вони готові й надалі спільно боротися проти цього російського проєкту. Інструменти для цього все ще є».

Юрій Вітренко

Юрій Вітренко

Голова правління «Нафтогазу»

Також він зазначив, що обговорив із сенаторами та конгресменами корпоративну реформу, «зелену» енергетику та інвестиції в Україні.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков теж просить Конгрес США зупинити «Північний потік — 2». Він закликав США продовжити політику санкцій.

«Звертаюся до Конгресу США послідовно продовжувати політику санкцій, які б не допустили добудову і введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік — 2».

Дмитро Разумков

Дмитро Разумков

Голова Верховної Ради України

У відкритому листі до спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі Разумков закликав Конгрес утриматися від затвердження угод, які загрожуватимуть енергетичній безпеці Європи, національним інтересам США й України.

Також він попросив розглянути можливість введення додаткових санкцій проти юридичних та фізосіб, які пов'язані з будівництвом газопроводу. Голова Верховної Ради наголосив, що «Північний потік — 2» несе пряму загрозу енергобезпеці України та Європи і є частиною агресивної політики проти України та всього західного світу.

Коментарі

Всі новини