Facebook Pixel

Німеччина поставила на паузу сертифікацію «Північного потоку — 2»: у чому причина

ФРН призупинила сертифікацію Nord Stream 2. Фото: сайт Nord Stream 2

ФРН призупинила сертифікацію Nord Stream 2. Фото: сайт Nord Stream 2

Німецький регулятор заявив про тимчасову зупинку сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора газогону «Північний потік — 2». Федеральне мережеве агентство (Bundesnetzagentur, BNetzA) заявило, що процедуру буде відновлено винятково після реорганізації компанії та узгодження її діяльності з місцевим законодавством.

Оскільки штаб-квартира оператора розташована у Швейцарії, Nord Stream 2 AG вирішила створити дочірнє підприємство для того, щоб керувати частиною труби, яка проходить через територію ФРН.

Quote«Це дочірнє підприємство має стати власником та оператором німецької частини газопроводу. Потім дочірня компанія має виконати вимоги незалежного оператора, викладені в законі про енергетичну промисловість ФРН. Процедуру сертифікації буде припинено доти, доки основні активи та людські ресурси не будуть передані дочірній компанії», — ідеться в повідомленні Bundesnetzagentur.

Лише після виконання вимог регулятор повернеться до перевірки документів у встановлений законом чотиримісячний період, підготовки проєкту рішення та передання його до Європейської комісії.

Telegram Logo

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою газопровід вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися сертифікації газогону. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

Напередодні Федеральне мережеве агентство Німеччини допустило НАК «Нафтогаз України» до участі в процедурі сертифікації оператора «Північного потоку — 2». Головна позиція «Нафтогазу» полягає в тому, що «Північний потік — 2» не може бути сертифікований через неповну відповідність європейському енергетичному законодавству.

До цього регулятор допустив польську державну енергокомпанію PGNiG та її дочірнє підприємство PGNiG Supply & Trading GmbH до сертифікації Nord Stream 2 AG.

Коментарі

Всі новини