Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Німеччині обрали нового канцлера замість Меркель. Хто такий Олаф Шольц і чого від нього чекати

У Німеччині новим федеральним канцлером обрано Олафа Шольца. Фото: Flickr

У Німеччині новим федеральним канцлером обрано Олафа Шольца. Фото: Flickr

Сьогодні, 8 грудня, парламент Німеччини обрав Олафа Шольца дев'ятим канцлером країни після Другої світової війни, відкривши нову еру в історії найбільшої економіки Європейського Союзу після 16-річного перебування біля її керма Ангели Меркель.

За кандидатуру Шольца проголосували 395 депутатів, 303 – висловилися «проти», шестеро – утрималися, пише AP. Його трипартійна коаліція – «світлофор» – має 416 місць у нижній палаті парламенту, у якому загалом 736 місць.

Меркель, яка більше не є депутатом парламенту, спостерігала за голосуванням із глядацької галереї. Законодавці аплодували їй стоячи, коли розпочалося засідання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Новий уряд Шольца складається із 17 осіб (окрім нього самого до його складу входять 8 чоловіків і 8 жінок).

Хто такий Олаф Шольц

Олаф Шольц – 63-річний німецький політичний і державний діяч, член Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН). З 2018 року обіймав посаду віцеканцлера ФРН і глави німецького Мінфіну в коаліційному уряді Меркель.

Підписуйтесь на нас в Google News!

З-поміж першочергових завдань Шольца на новій посаді – впоратися з найскладнішою фазою пандемії коронавірусу в країні, модернізація Німеччини та боротьба зі зміною клімату.

Новий уряд Шольца окреслив основні напрямки своєї діяльності та цілі:

  • перехід на відновлювальні джерела енергії та виведення Німеччини з вугільної енергетики до 2038 року (в ідеалі — до 2030 року);
  • дотримання ліберальної соціальної політики (включно з легалізацією продажу канабісу в рекреаційних цілях, полегшенням отримання німецького громадянства, наданням право голосувати на виборах із 16 років);
  • збільшення «мінімалки» до 12 євро за годину з нинішніх 9,60 євро;
  • будівництво 400 тис. нових квартир на рік (для приборкання цін на оренду у ФРН);
  • підтримка політики сильного Європейського Союзу;
  • продовження роботи зі зміцнення трансатлантичного альянсу.

Шольц і Україна

Напередодні свого обрання Шольц заявив, що Німеччина й далі підтримуватиме Україну та домагатиметься відновлення переговорів у «нормандському» форматі. Він наголосив, що погрози з боку Росії на адресу України, зокрема стягування військ до її кордонів, є неприпустимими.

Коментарі

Всі новини