Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Уряд легалізував канабіс: чи так це

Кабмін легалізував медичний канабіс: список препаратів. Фото: pixabay

Кабмін легалізував медичний канабіс: список препаратів. Фото: pixabay

Кабмін виключив зі списку наркотичних речовин низку препаратів на основі канабісу. Їх можна буде використовувати для виготовлення препаратів та у медичних цілях.

Про це йдеться у постанові уряду №324 від 7 квітня.

Відтепер в Україні дозволяється використовувати синтетичні канабіноїди, які імітують дію ТГК та стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу (Набіксімолс).

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Однак використання таких речовин допускається лише у форматі лікарських засобів або у формі субстанцій для виготовлення вищевказаних лікарських засобів.

Серед лікарських засобів, котрі дозволив Кабмін: Набінол, який застосовують для лікування побічних ефектів від хіміотерапії, та Набіксімолс — для зняття спазмів м'язів при розсіяному склерозі.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Однак, як зазначив голова благодійної організації «100% Життя» Дмитро Шерембей, вищезгадані препарати дуже дорогі – $2055 та $640 відповідно.

Крім того, до списку не ввійшов препарат «Епідіолекс» – ліки від фармрезистентної епілепсії. На думку Шерембея, ця постанова лобіює інтереси окремих фармкомпаній.

Водночас голова комітету з питань податкової політики Данило Гетманцев привітав Кабмін з таким рішенням. Та запевнив, що це допоможе людям, які потребують термінової легалізації наркотиків.

Однак він зазначив, що очікує на скарги з боку тих, хто мріяв про плантації маріхуани з її вільним обігом у найбіднішій країні Європи.

Контекст. Питання легалізації медичного канабісу було включено до опитування президента Зеленського на парламентських виборах, цю ініціативу підтримали 64% опитаних.

Коментарі

Всі новини

Land Rover Defender: і один у полі воїн

партнерський матеріал