Facebook Pixel

ООН виключила марихуану зі списку найнебезпечніших наркотиків

Комісія Організації Об'єднаних Націй (ООН) з наркотичних засобів виключила медичну марихуану та її похідні зі Списку IV — переліку найнебезпечніших наркотиків у світі.

У заяві комісії ООН, що базується у Відні, зазначається, що канабіс для медичних цілей виключили зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року.

Рішення ухвалили на підставі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, зроблених у січні 2019 року.

Telegram Logo

Голоси членів комісії з 53 держав розділилися майже порівну: представники 27 країн, включно зі США та ЄС, голосували за виключення марихуани зі списку; ще 25 країн, зокрема Росії та КНР, виступили проти. Україна утрималася від голосування.

До Списку IV включено важкі речовини, як-от героїн. На них поширюється найсуворіший контроль. Після виключення з цього списку марихуана залишається в ширшому списку наркотичних і психоактивних речовин — Списку I. Це означає, що вона підлягає всім заходам контролю, що вживаються щодо наркотиків.

Це рішення сприятиме дослідженням у сфері застосування канабісу в медичних цілях. Варто взяти до уваги, що рішення ООН швидко не вплине на послаблення міжнародного контролю.

Коментарі

Всі новини