Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Кава, марихуана, газ — Bloomberg назвав головні європейські IPO-2020

Фото: pymnts.com

Фото: pymnts.com

Минулий рік, не відзначився великими IPO на європейському ринку капіталу через торгові війни між США і Китаєм, невизначеністю з Brexit і загальним уповільненням економіки в світі. Однак є всі підстави сподіватися, що 2020 рік буде привабливим для інвесторів.

Аналітики Bloomberg радять придивитися до потенційних кандидатів на IPO 2020 року на європейських торгових майданчиках.

1. Wintershall DEA (Німеччина, нафта і газ)

Власники Wintershall хімічний гігант BASF і контрольований Михайлом Фрідманом LetterOne вже вибрали консультантів для підготовки до IPO. Компанія заявляє, що вона буде готова до літа 2020 року. Deters of Wintershall може бути оцінена в більш ніж $20 млрд, що може бути найбільшою угодою в галузі після IPO «Роснефти» на $11 млрд в 2006 році.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Акції компанії можуть бути цікавими інвесторам, які не вклалися в IPO Saudi Aramco в цьому році через побоювання з приводу управління компанією, безпеки її об'єктів і високої ціни відносно помірних дивідендів.

2. Syngenta (Швейцарія, виробник пестицидів)

Швейцарський виробник пестицидів, який був куплений китайської ChemChina два роки тому за $43 млрд, готується провести IPO. Генеральний директор Ерік Фірвальд заявив, що компанія веде переговори з декількома банками, щоб підготувати первинне розміщення вже в наступному році. Це може бути найбільшою угодою в хімічному секторі з моменту IPO Petronas Chemicals Group на $4,8 млрд в 2010 році.

Підписуйтесь на нас в Google News!

3. Orange Africa (Франція / Африка, оператор)

Найбільший французький оператор мобільного зв'язку Orange SA планує IPO африканського і близькосхідного підрозділу. Компанія знаходиться в технічній готовності до IPO і вибрала уповноважених радників, сказав 4 грудня генеральний директор Стефан Річард. Місце проведення лістингу ще не визначено, але це може бути Париж або Лондон. За даними Bloomberg Intelligence, компанія може залучити близько 13 млрдо євро ($14,4 млрд).

4. Interswitch (Нігерія, платіжна система)

У наступному році очікується продовження IPO платіжних систем. Одна з найбільш перспективних компаній нігерійська Interswitch, яка перенесла плани лістингу в Лондоні до першої половини 2020 року. Visa може бути зацікавленою в цій угоді, так як вже купила значний міноритарний пакет Interswitch за $1 млрд.

Інші кандидати в цьому секторі бізнесу британська Paysafe, італійська SIA і шведська Qliro. Привабливими також виступають фінтех-компанії. Зокрема постачальник програмного забезпечення для цифрового банкінгу Avaloq (Швейцарія) і британський спеціальний робочий кредитор Zopa.

5. JDE Peet's (Німеччина, кава)

JAB Holding, який володіє брендами як Peet's, Senseo, Pickwick, Jacobs і Douwe Egberts, розглядає вихід на IPO 2020. За даними Financial Times, власник бізнесу сім'я Рейман, може залучити до $3,4 млрд і схиляється до біржі Амстердама, як місця проведення лістингу. Об'єднуючи безліч брендів під одним дахом, JAB може створити крупнішого конкурента для таких гігантів як Nespresso і Starbucks.

6. Sativa (Великобританія, лікарська конопля)

Британська Sativa Group, яка виробляє лікарський канабіс, буде першою в своєму роді, яка розмістить лістинг на Лондонській фондовій біржі. Марихуана в рекреаційних цілях поки заборонена в більшості європейських держав, але законодавство в цій сфері швидко змінюється, і інвестбанкіри готуються до справжнього буму таких IPO. Втім, недавнє падіння акцій подібних компаній в США після первинного бурхливого зростання може охолодити апетит інвесторів, відзначає Bloomberg.

7. Lamborghini (Італія, суперкари)

Німецький виробник суперкарів Volkswagen AG Lamborghini роздумує над можливістю продажу. Якщо він зважиться на IPO, Lamborghini може повторити успіх Ferrari (IPO принесло компанії $4,2 млрд при загальній оцінці в $9,8 млрд). Але досягти успіху буде непросто. Інвестори прекрасно пам'ятають IPO Aston Martin, чиї акції впали вже в ході першої торговельної сесії.

Коментарі

Всі новини