Facebook Pixel

У Німеччині сформували правлячу коаліцію без партії Меркель

Соціал-демократи, «зелені» та вільні демократи домовилися про формування нового уряду Німеччини на чолі з лідером СДПН Олафом Шольцем.

Про це було оголошено в середу вдень, 24 листопада, у Берліні, повідомляє spiegel.

Одним із головних пунктів програми нового уряду є боротьба зі зміною клімату. Щойно сформований уряд ФРН планує закрити всі вугільні ТЕС у країні до 2030 року. Примітно, що новий уряд працюватиме до 2025 року. До кліматичного порядку денного ФРН також входить і відмова від бензинових і дизельних автомобілів.

Telegram Logo

Варто зазначити, що коаліційну угоду ще мають ухвалити на з'їздах партій, що входять до коаліції. «Зелені» мають намір винести його на суд усіх членів партії, а соціал-демократи та вільні демократи запланували партійні конференції на 4 — 5 грудня.

Формування нової трипартійної коаліції знаменує остаточний відхід епохи, коли країною правили дві великі політичні сили — правоцентристський блок ХДС/ХСС та лівоцентристська Соціал-демократична партія Німеччини. Ці дві сили почергово змінювали одна одну біля керма або вступали в коаліцію одна з одною.

Канцлерка Ангела Меркель, яка очолювала уряд Німеччини впродовж чотирьох виборчих циклів (16 років), задовго до виборів оголосила про те, що більше не братиме в них участі.

Члени уряду Меркель залишалися на своїх посадах майже два місяці після виборів до бундестагу. Упродовж цього часу тривали коаліційні переговори. Новий уряд планують офіційно сформувати другого тижня грудня.

На вересневих виборах до бундестагу соціал-демократи Шольца посіли перше місце. Разом із «зеленими» та вільними демократами вони отримали впевнену більшість.

Партія Меркель Християнсько-демократичний союз посіла на виборах друге місце і йде в опозицію.

Коментарі

Всі новини