Facebook Pixel

«Ядерний» удар у відповідь на вторгнення в Україну. США можуть відключити РФ від SWIFT – ЗМІ

Сполучені Штати готують новий пакет санкцій проти Росії на той випадок, якщо вона вдасться до нового вторгнення в Україну. Йдеться про найпотужніші обмежувальні заходи, «які коли-небудь застосовувалися до країни», повідомляє CNN. Співрозмовник телеканалу додав: якщо РФ вторгнеться, на неї чекатимуть серйозніші санкції, ніж проти КНДР та Ірану.

Вашингтон не виключає, зокрема, введення санкцій проти оточення російського президента Володимира Путіна та щодо держборгу, завдання удару по енергетичних компаніях РФ і відключення країни від системи фінансових платежів SWIFT.

«Вони (санкції — The Page) передбачають нові заходи проти найближчого оточення Путіна та російських виробників енергії, а також один потенційний «ядерний» варіант — відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, яка використовується банками по всьому світу», — йдеться в матеріалі телеканалу.

Наразі фінального рішення щодо введення санкцій немає. Як повідомляється, Білий дім веде переговори із союзниками з Європи для координації відповіді на агресивні дії РФ проти України.

Контекст. На початку грудня в Москві заявили, що в разі введення нових «пекельних» санкцій Росія, звісно, відреагує. Глава російського МЗС Сергій Лавров наголосив, що такий крок є «шляхом у глухий кут», який до того ж може обернутися проти його ініціаторів.

Нині Росія вдається до тих самих дій, що й у квітні цього року, і стягує до українських кордонів війська та техніку. Під час попереднього стягування сил США та ЄС пригрозили РФ впровадженням санкцій проти «Північного потоку – 2», російських олігархів і відключенням країни від SWIFT.

Українська розвідка очікує нового російського вторгнення в Україну наприкінці січня – на початку лютого. Американські колеги підтверджують ці прогнози та закликають Європу до якнайшвидшого розроблення спільного плану дій для стримування Кремля. Водночас у РФ запевняють, що поширення таких даних — це «істерика», яку нібито штучно нагнітає Вашингтон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉