Facebook Pixel

Прогресу з Росією не буде, доки вона тримає «дуло біля скроні» України – Блінкен

Провідні дипломати США та ФРН підтвердили намір ввести санкції проти Росії, якщо та вдасться до нового вторгнення в Україну. Таку спільну позицію за підсумками зустрічі озвучили держсекретар США Ентоні Блінкен і очільниця німецького МЗС Анналена Бербок.

За словами американського посадовця, нормалізація міжнародних відносин буде можливою лише за умови деескалації.

Quote«Дуже складно досягти будь-якого реального прогресу в умовах, коли спостерігається ескалація та погрози з дулом, приставленим до скроні України», – сказав він.

Блінкен учергове наголосив на необхідності розв'язувати конфлікт за допомогою дипломатії, однак додав, що США готові вжити проти Москви «дуже потужних економічних заходів», які завдадуть удару по економіці та фінансах РФ.

Його німецька колега додала: Росія має усвідомлювати, що Сполучені Штати та Європа діятимуть спільно. Утім, Бербок не уточнила, на які саме санкції чекати Кремлю від Берліна в разі нової агресії.

Блінкен зауважив, що найближчим часом Вашингтон докладатиме всіх зусиль для залучення РФ до мирного процесу.

Quote«НАТО не вдиралося в Україну. НАТО не вдиралося в Грузію. НАТО не розміщувало війська в Молдові проти волі її народу. Це зробила саме Росія. За останні два десятиліття саме Росія вдиралася до сусідніх країн і втручалася в справи інших держав, використовувала хімічну зброю для замаху на противників уряду, до того ж на чужій території, порушувала принципи міжнародного контролю за озброєнням», — підкреслив держсекретар.

Блінкен також наголосив, що Росії навряд чи вдасться побачити як «Північним потоком – 2» потече газ у Європу, якщо вона знову нападе на Україну. На питання, чи готова Німеччина зупинити російський газопровід, Бербок відповіла лише, що новий уряд ФРН підтримав торішню угоду з Вашингтоном із цього питання.

Quote«Ми домовилися разом із європейськими партнерами, що вживатимемо ефективних заходів, якщо Росія використовуватиме енергію як зброю або якщо вона продовжить свої агресивні дії проти України», — сказала вона.

Бербок також зазначила, що Німеччина, на відміну від США, не підтримує надання Україні зброї, але й далі надає українській армії медикаменти та лікує солдатів, які отримали поранення під час війни на Донбасі.

Контекст. Через ескалацію поблизу українського кордону Вашингтон проведе переговори з Москвою 10 січня. Рада РФ — НАТО запланована на 12 січня, саміт Росія — ОБСЄ — на 13 січня.

Засідання Комісії Україна — НАТО скликали на 10 січня.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉