Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Нове вторгнення РФ в Україну. США вивчають можливість надання Києву додаткового озброєння – CNN

Загроза нового вторгнення Росії. Вашингтон готує пакет допомоги для України. Фото: Flickr

Загроза нового вторгнення Росії. Вашингтон готує пакет допомоги для України. Фото: Flickr

На тлі поширення інформації про потенційне нове вторгнення Росії на українську територію Вашингтон вивчає можливість відправити в Україну додаткове озброєння і воєнних радників. Як вдалося дізнатися телеканалу CNN, наразі в США триває обговорення складу майбутнього пакету допомоги.

Мова йде про нові протитанкові ракетні комплекси Javelin, міномети й системи протиповітряної оборони. Окрім того, Пентагон вважає за потрібне перекинути в Україну частину обладнання, яке призначалося для відряджання в Афганістан (серед якого літаки Мі-17).

Тим часом не усі в Білому домі виступають на підтримку цієї ідеї. Частина посадовців остерігається, що такі дії з боку США Кремль розцінить як серйозну ескалацію конфлікту. Зокрема, підполковник у відставці Седрік Лейтон зазначив, що «джавеліни» «досить ефективні проти танків Т-80, які росіяни фактично використовують проти України прямо зараз». Однак він додав, що будь-яка додаткова допомога Києву виллється у «подальше загострення напруженості» у відносинах з Москвою. Дехто з чиновників не виключає, що російські маневри мають на меті посіяти хаос або змусити Захід піти на поступки. Вони допускають, що власне нападу не буде.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Додатково. Наразі у США також триває обговорення питання впровадження санкцій проти Росії, якщо та вдасться до нового вторгнення в Україну. Ба більше, законодавці намагаються внести поправки до Закону про державну оборону на 2022 рік. Ними передбачено, що за умови вторгнення президент Джо Байден буде змушений впровадити «істотні санкції» проти кремлівських високопосадовців, включно із російським лідером Володимиром Путіним. Поправка також передбачає введення заходів проти газопроводу «Північний потік – 2».

Контекст. На початку цього місяця ThePage писало, що Росія діє так само, як і у квітні цього року, — стягує до українських кордонів війська та техніку.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини