Facebook Pixel

Британія закликала європейських партнерів бойкотувати «Північний потік – 2»

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс закликала «друзів у всій Європі» бойкотувати російський проєкт «Північний потік – 2». Як зазначила очільниця британського МЗС у своїй статті для The Telegraph, цей трубопровід несе ризик «підриву європейської безпеки».

Міністерка переконана, що завдяки йому РФ зможе посилити контроль над тими країнами, які залежать від російського газу. Ба більше, за її словами, пандемія коронавірусу довела необхідність розширення ланцюгів постачань задля уникнення залежності від не надто надійних партнерів. Трасс закликала до зміцнення торговельних зв’язків із державами, які чітко «слідують правилам і дають змогу процвітати економіці вільного ринку».

Контекст. Нагадаємо: спочатку Росія планувала, що проєкт «Північний потік — 2» буде завершено 2019 року. Однак цьому завадили американські санкції. Зрештою газопровід вдалося добудувати 10 вересня цього року.

Тепер РФ залишилося домогтися його сертифікації. Невдовзі після завершення будівельних робіт Федеральне мережеве агентство Німеччини отримало документи на сертифікацію підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного газотранспортного оператора.

У жовтні «Нафтогаз України» подав німецькому регулятору заявку на участь у процесі сертифікації оператора «Північний потік — 2». Позиція компанії полягає в тому, що «Північний потік — 2» не може бути сертифікований, оскільки не повною мірою відповідає європейському енергетичному законодавству.

На початку листопада Данія заявила: попри те що дала дозвіл на будівництво «Північного потоку – 2», вона й далі виступає проти цього проєкту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉