Facebook Pixel

«Газпром» відкрив вентиль, але газу у європейських сховищах більше не стало. Запаси, навпаки, зменшилися

Попри нарощування постачання Росією запасів газу у європейських ПСГ стає все менше — чим це обумовлено. Фото: Flickr

Попри нарощування постачання Росією запасів газу у європейських ПСГ стає все менше — чим це обумовлено. Фото: Flickr

В останні дні «Газпром» активно нарощував постачі газу до Європи, однак обсяги запасів у сховищах російського монополіста не стали більші. Навпаки, вони зменшилися.

Як пише видання «Коммерсант», це пояснюється стартом відбору газу в трьох із п’яти ПСГ компанії у Європі. Також у «Газпромі» додали, що показники нетто-відбору ресурсу необ’єктивні, оскільки в сховищах зберігається не тільки російський газ.

Станом на 12 листопада обсяги заповнення ПСХ «Газпрому» у Європі втричі менші, ніж у середньому в країнах Євросоюзу (середній рівень запасів становить 75,3%). Аналітики переконані, що надолужити відставання наразі фізично нездійсненне завдання.

«Газпромівські» найбільші сховища в ЄС мають нині критично низькі запаси газу:

Telegram Logo
  • Rehden (ФРН) — 9,58%,
  • Haidach (Австрія) — 54,2%,
  • Bergermeer (Нідерланди) — 30,7%.
  • Jemgum (ФРН) — 87,4%.

У період 9 та 10 жовтня в Rehden було закачано 2,8 млн кубів газу, а відібрано — 10 млн.

Однією з причин низької заповненості газом сховищ «Газпрому» у Європі стала аварія на заводі монополіста в Новому Уренгої в серпні. У зв’язку з нею компанія знизила прокачування через газогін «Ямал — Європа» через територію Польщі в середньому на 35 млн — 50 млн кубометрів на добу. З 30 вересня постачання ним ішли тільки в реверсному режимі — із заходу на схід, з Німеччини до Польщі.

Критично низька заповнюваність ПСГ несе небезпеку і для самого «Газпрому». У ситуації, що склалася, у російського монополіста можуть виникнути проблеми із покриттям добових максимумів споживання за своїми контрактами.

Контекст. На тлі нарощування обсягів постачань «Газпромом» ціна на газ у Європі опустилася до $800 за тисячу кубів.

Коментарі

Всі новини