В останні дні «Газпром» активно нарощував постачі газу до Європи, однак обсяги запасів у сховищах російського монополіста не стали більші. Навпаки, вони зменшилися.
Як пише видання «Коммерсант», це пояснюється стартом відбору газу в трьох із п’яти ПСГ компанії у Європі. Також у «Газпромі» додали, що показники нетто-відбору ресурсу необ’єктивні, оскільки в сховищах зберігається не тільки російський газ.
Станом на 12 листопада обсяги заповнення ПСХ «Газпрому» у Європі втричі менші, ніж у середньому в країнах Євросоюзу (середній рівень запасів становить 75,3%). Аналітики переконані, що надолужити відставання наразі фізично нездійсненне завдання.
«Газпромівські» найбільші сховища в ЄС мають нині критично низькі запаси газу:
- Rehden (ФРН) — 9,58%,
- Haidach (Австрія) — 54,2%,
- Bergermeer (Нідерланди) — 30,7%.
- Jemgum (ФРН) — 87,4%.
У період 9 та 10 жовтня в Rehden було закачано 2,8 млн кубів газу, а відібрано — 10 млн.
Однією з причин низької заповненості газом сховищ «Газпрому» у Європі стала аварія на заводі монополіста в Новому Уренгої в серпні. У зв’язку з нею компанія знизила прокачування через газогін «Ямал — Європа» через територію Польщі в середньому на 35 млн — 50 млн кубометрів на добу. З 30 вересня постачання ним ішли тільки в реверсному режимі — із заходу на схід, з Німеччини до Польщі.

Критично низька заповнюваність ПСГ несе небезпеку і для самого «Газпрому». У ситуації, що склалася, у російського монополіста можуть виникнути проблеми із покриттям добових максимумів споживання за своїми контрактами.

Контекст. На тлі нарощування обсягів постачань «Газпромом» ціна на газ у Європі опустилася до $800 за тисячу кубів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!