Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Російські постачання опустили ціну на газ у Європі

Ціна на газ в Європі знизилася до $803 за тисячу кубів – причини. Фото: ОГТСУ

Ціна на газ в Європі знизилася до $803 за тисячу кубів – причини. Фото: ОГТСУ

Російський «Газпром», як і анонсував, 8 листопада почав заповнювати газом свої підземні сховища на території європейських країн. З огляду на це, ціна листопадового ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на біржі ICE Futures сьогодні опустилася до показника 66 євро за МВт-год, або $803 за тисячу кубів.

10 листопада РФ на чверть наростила постачання газу газогоном «Ямал — Європа» проти обсягів днем раніше. З 30 вересня постачання ним йшли тільки в реверсному режимі — із заходу на схід, з Німеччини до Польщі.

На ціну, як пише Bloomberg, також вплинуло рішення Москви додатково зарезервувати 10 млн кубів транзитних потужностей для постачань блакитного палива до Словаччини.

Контекст. Європейські ціни на газ цього року зросли більш ніж утричі на тлі його дефіциту та зростання попиту. Європа розпочала опалювальний сезон із найнижчими запасами за більш ніж десятиліття.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що російська сторона готова надати Європі додаткові обсяги газу наступного ж дня після сертифікації газогону «Північний потік – 2». Тоді ж він назвав газову кризу в Європі «рукотворним результатом економічної політики Єврокомісії».

У Кремлі також заявили про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини