Facebook Pixel

У Путіна назвали умови, за яких Росія збільшить транзит через Україну

Росія заявила про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови, наводить слова прессекретаря російського президента Дмитра Пєскова агентство ТАСС.

«У цьому випадку адресатом Києва, звісно, є набувачі газу — покупці газу в Європі, європейські компанії. Саме ці компанії можуть укласти з російським монополістом нові довгострокові угоди зі збільшеними обсягами з огляду на потреби в блакитному паливі, що зростають», — наголосив він.

Пєсков додав: якщо так станеться, а українська сторона зі свого боку надасть конкурентоспроможні комерційні пропозиції, то транзит триватиме.

Речник Володимира Путіна зазначив, що наразі Росія здійснює постачання газу до країн Європи на можливому максимумі, який передбачений контрактами. Щодо потенційного додаткового постачання газу Пєсков зазначив, що це питання до «Газпрому».

Контекст. Нагадаємо: вранці 1 жовтня «Газпром» припинив транзит газу до Угорщини через Україну. Як зазначається в повідомленні «Оператора ГТС України», це сталося навіть попри те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовані до 30 вересня 2022 року обсягом понад 24,5 млн кубометрів на день.

Через кілька днів Путін заявив, що «Газпром» збільшує прокачування газу через ГТС України та, найімовірніше, перевищить свої зобов'язання, проте ще більше нарощувати постачання невигідно.

Оператор ГТС відзвітував, що транзит газу через Україну цьогоріч знизився на більш як 17%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉