Facebook Pixel

«Газпром» збільшує прокачування газу через Україну — Путін

«Газпром» збільшує прокачування через ГТС України і, імовірніше за все, перевищить свої зобов'язання, але ще більше нарощувати постачі невигідно, заявив президент РФ Володимир Путін на нараді з питань розвитку енергетики.

«Наші контрактні зобов'язання щодо постачання через ГТС України — 40 млрд куб. м газу на рік. І за дев'ять місяців поточного року «Газпром» збільшив ці постачі, це прокачування, точніше, через транспортну систему України більш ніж на 8%. Можна з упевненістю сказати, що ми маємо перевищити свої контрактні зобов'язання щодо постачання газу через територію України», — передає слова президента РФ «Інтерфакс».

Путін зазначив, що «Газпрому» економічно невигідно далі збільшувати транзит через Україну через високий тариф на транзит понад рівні, обумовлені в контракті.

Проте прокачування по нових системах набагато — приблизно на $3 млрд на рік — дешевше за відповідних обсягів постачань.

Президент РФ назвав «очевидною помилкою» курс Єврокомісії на згортання довгострокових контрактів щодо постачань газу.

«Практика наших європейських партнерів, ця практика ще раз підтвердила, що, власне кажучи, вони допустили помилки. Ми говорили ще з Єврокомісією минулого складу. Уся її діяльність була спрямована на згортання так званих довгострокових контрактів. Була направлена на перехід до біржової торгівлі газом. Виявилося, це сьогодні стало абсолютно очевидно, що ця політика помилкова», — вважає Путін.

На його думку, така політика не бере до уваги специфіку газового ринку через численні чинники невизначеності.

«У споживачів, зокрема у виробників добрив, пропадають взагалі цінові орієнтири. Усе це призводить до збоїв і дисбалансів. А в результаті нині ціна на газ побила всі історичні рекорди», — зазначив Путін.

Як повідомлялося, «Газпром» уранці 1 жовтня припинив транзит газу в Угорщину через Україну. Як вказує в повідомленні Оператор ГТС України, це сталося навіть незважаючи на те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовані до 30 вересня 2022 року в обсязі більш ніж 24,5 млн кубів на день.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉