Експлуатація української газотранспортної системи обходиться «ОГТСУ» близько $1 млрд щорічно й її утримання недоцільне без довгострокового контракту на транзит газу.
«Українська ГТС — це дуже складна, потужна й унікальна інфраструктура, яка потребує значних коштів на щоденну експлуатацію. Приблизно $1 млрд на рік», — повідомив глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон.
Він додав, що без наявності довгострокового транзитного контракту на умовах «качай або плати» підтримка такої інфраструктури стає економічно недоцільною.
«Для України економічно недоцільно за кошти українських споживачів утримувати таку масштабну транзитну інфраструктуру без наявності довгострокового транзитного контракту «качай або плати», — зазначив глава «Оператора ГТС».
Він також нагадав, що транзитні потужності української ГТС можна вільно забронювати на наступні 15 років на щорічному аукціоні. Наступний аукціон відбудеться 5 липня.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також