Facebook Pixel

Транзит газу через Україну цьогоріч знизився більш ніж на 17%

Українська ГТС використовується менше ніж на третину від загальної потужності. Фото: AFP

Українська ГТС використовується менше ніж на третину від загальної потужності. Фото: AFP

Транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України в січні — вересні 2021 року становить 32,7 млрд куб. м, що на 17,2% менше, ніж за аналогічний період 2020 року (39,5 млрд куб. м). Про це йдеться в повідомленні Оператора ГТС України.

Quote«ОГТСУ пропонує майже 80 млн куб. м на добу додаткових потужностей для транзиту газу до Європи, однак результати аукціонів демонструють, що «Газпром» не зацікавлений у збільшенні постачань. На вересень і жовтень не були заброньовані навіть гарантовані 15 млн куб. м додаткових потужностей, не кажучи вже про переривчасті», — зазначив голова Оператора Сергій Макогон.

За його словами, ОГТСУ залишається надійним партнером ЄС, і протягом усього 2021 — 2022 газового року пропонуватиме потрібні потужності для транзиту.

Однак, як зазначив Макогон, українська ГТС використовується менше ніж на третину від загальної транзитної потужності. Ці незадіяні потужності вдвічі перевищують потужності «Північного потоку — 2» та можуть бути використані для збільшення постачань газу до ЄС.

Telegram Logo

Контекст. Транзит природного газу через ГТС України у 2020 році становив 55,8 млрд куб. м, що на 37,7% менше, ніж за 2019 рік (89,6 млрд куб. м). Середньодобовий обсяг транзиту на поточний рік становить 153 млн куб. м за заброньованих 178 млн куб. м.

Як повідомлялося, «Газпром» уранці 1 жовтня припинив транзит газу в Угорщину через Україну. Як вказує в повідомленні Оператор ГТС України, це сталося навіть попри те, що українські потужності в угорському напрямку законтрактовані до 30 вересня 2022 року в обсязі більш ніж 24,5 млн кубів на день.

Коментарі

Всі новини