Facebook Pixel

У Росії заявили, що продовження транзиту газу «залежить від самої України»

У Кремлі нагадали, що договір про транзит газу підписують Україна та Росія, а не США і ФРН. Фото: «РИА Новости»

У Кремлі нагадали, що договір про транзит газу підписують Україна та Росія, а не США і ФРН. Фото: «РИА Новости»

У Кремлі хотіли б бачити «більш відповідальну» позицію України в питанні економічної доцільності продовження транзиту російського газу після 2024 року.

Про це заявив прессекретар президента Російської Федерації Дмитро Пєсков, прокоментувавши в такий спосіб американсько-німецьку заяву щодо «Північного потоку — 2».

Пєсков додав, що в угоді США та ФРН «жодним чином не згадується Російська Федерація», а договір про транзит підписують Україна і Росія. «Російською це означає «оженили мене не спитавши», — сказав він, додавши, що Росія готова обговорювати продовження угоди й таке продовження — питання економічної доцільності.

Telegram Logo

«У цьому плані ми б вважали за краще побачити в цій спільній заяві також і нагадування Україні про те, що вона має проявляти відповідальну позицію щодо забезпечення економічно доцільних умов для продовження такого транзиту», — сказав Пєсков.

Контекст. Раніше президент США і канцлерка ФРН домовилися про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік — 2». Але ця угода вимагає схвалення Конгресу США.

Україна ініціює консультації з Європейською комісією та Берліном щодо «Північного потоку — 2» після договору Німеччини зі США, оскільки проєкт загрожує безпеці України та порушує принципи диверсифікації Енергетичного союзу ЄС. МЗС уже направило відповідні ноти до Брюсселя та Берліна, написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини