Президент РФ Володимир Путін наказав «Газпрому» одразу після заповнення власних газосховищ у Росії почати активне заповнення блакитним паливом російських ПСГ в Австрії та Німеччині. Наразі рівень їхньої наповненості становить менш як 190 тис. кубів газу.
В «Газпромі» заявили, що процес заповнення на території РФ завершиться 8 листопада. Очікується, що в підсумку, у сховищах має опинитися 72,6 млрд кубів газу. Одразу після цього стартує планова робота зі збільшення обсягів газу в ПСГ «Газпрому» за кордоном.
«Це дасть змогу надійно, стабільно, ритмічно виконувати ваші контрактні зобов'язання, постачати європейським партнерам газ в осінньо-зимовий період і, крім усього іншого, безумовно, створить сприятливу ситуацію, більш, у всякому разі, сприятливу ситуацію на енергетичному ринку Європи загалом»

Володимир Путін
Президент Росії

Володимир Путін
Президент Росії
Путін вчергове наголосив що криза в європейському регіоні виникла через скорочення власного видобутку та перенаправлення вантажів скрапленого природного газу із США до Азії. @material: https://thepage.ua/ua/experts/navisho-viddavati-medvedchuka-rosiyi-analiz-ideyi-zelenskogo
Контекст. Днями Путін заявив, що російська сторона готова надати Європі додаткові обсяги газу наступного ж дня після сертифікації газогону «Північний потік – 2». Тоді ж він назвав газову кризу в Європі «рукотворним результатом економічної політики Єврокомісії».
У Кремлі також заявили про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови.
Зі свого боку українська сторона звернулася до Росії з пропозицією скинути ціну на транзит газу через територію України. Мова йшла про знижку розміром 50% на транспортування блакитного палива до європейських країн понад законтрактовані обсяги.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю