Facebook Pixel

Путін дав вказівку «Газпрому» заповнити європейські сховища газом

Президент РФ Володимир Путін наказав «Газпрому» одразу після заповнення власних газосховищ у Росії почати активне заповнення блакитним паливом російських ПСГ в Австрії та Німеччині. Наразі рівень їхньої наповненості становить менш як 190 тис. кубів газу.

В «Газпромі» заявили, що процес заповнення на території РФ завершиться 8 листопада. Очікується, що в підсумку, у сховищах має опинитися 72,6 млрд кубів газу. Одразу після цього стартує планова робота зі збільшення обсягів газу в ПСГ «Газпрому» за кордоном.

«Це дасть змогу надійно, стабільно, ритмічно виконувати ваші контрактні зобов'язання, постачати європейським партнерам газ в осінньо-зимовий період і, крім усього іншого, безумовно, створить сприятливу ситуацію, більш, у всякому разі, сприятливу ситуацію на енергетичному ринку Європи загалом»

Володимир Путін

Володимир Путін

Президент Росії

Путін вчергове наголосив що криза в європейському регіоні виникла через скорочення власного видобутку та перенаправлення вантажів скрапленого природного газу із США до Азії. @material: https://thepage.ua/ua/experts/navisho-viddavati-medvedchuka-rosiyi-analiz-ideyi-zelenskogo

Контекст. Днями Путін заявив, що російська сторона готова надати Європі додаткові обсяги газу наступного ж дня після сертифікації газогону «Північний потік – 2». Тоді ж він назвав газову кризу в Європі «рукотворним результатом економічної політики Єврокомісії».

У Кремлі також заявили про готовність збільшити транзит газу через територію України, але за певних умов. Європейські клієнти «Газпрому» мають наростити обсяги закупівель, а Київ — запропонувати конкурентні умови.

Зі свого боку українська сторона звернулася до Росії з пропозицією скинути ціну на транзит газу через територію України. Мова йшла про знижку розміром 50% на транспортування блакитного палива до європейських країн понад законтрактовані обсяги.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉