Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Очільниця МЗС Німеччини виступила проти надання Україні зброї

Новий уряд ФРН боїться подальшої ескалації, тому проти постачання зброї Україні. Фото: Facebook / Анналена Бербок

Новий уряд ФРН боїться подальшої ескалації, тому проти постачання зброї Україні. Фото: Facebook / Анналена Бербок

Очільниця німецького Міністерства закордонних справ Анналена Бербок заявила, що не підтримує зняття вето на закупівлю Україною зброї через агентство НАТО для оборони від російської агресії. За її словами, дозвіл на закупівлю оборонного озброєння спровокує непотрібну ескалацію ситуації.

Quote«І країни G7, і Європейський Союз дуже чітко дали зрозуміти, що подальша військова ескалація на українському кордоні та насамперед порушення міжнародного права й суверенітету України матимуть серйозні політичні та економічні наслідки для Росії. Якщо ми викладемо всі свої варіанти дій, то ми матимемо довгий список. Проте нині наше пріоритетне завдання — не допустити подальшої ескалації», — пояснила міністерка в інтерв’ю виданню DPA.

На запитання щодо постачань Україні зброї Бербок чіткої відповіді не дала, лише зазначила, що «подальша військова ескалація не принесе Україні більшої безпеки».

Глава МЗС ФРН наголосила, що ситуацію потрібно вирішувати дипломатичним способом, зокрема «в нормандському форматі, на раді НАТО — Росія та в межах ОБСЄ».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У листопаді, ще за часів правління Ангели Меркель, ФРН наклала вето за закупівлю Україною летального озброєння через агентство НАТО із закупівель. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що з огляду на це наша країна має намір купувати потрібну зброю через двосторонні угоди з партнерами, серед яких США, Литва, Франція та ін.

Нагадаємо: 30 грудня президент США Джо Байден пригрозив своєму російському колезі Володимиру Путіну «рішучою відповіддю» на нове вторгнення в Україну. Глава РФ наголосив, що у такому разі російська сторона розірве відносини зі Сполученими Штатами.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше цього місяця президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден підписав оборонний бюджет на 2022 рік, який передбачає збільшення військової допомоги Україні.

Коментарі

Всі новини