Facebook Pixel

Макрон – Путіну: Франція готова стати на захист України від російської агресії

Макрон заявив Путіну, що Франція захищатиме Україну від РФ. Фото: Flickr

Макрон заявив Путіну, що Франція захищатиме Україну від РФ. Фото: Flickr

Під час двогодинної телефонної розмови в понеділок, 15 листопада, президент Франції Еммануель Макрон заявив своєму російському колезі Володимиру Путіну, що його країна готова захищати територіальну цілісність України від агресії РФ. Зі свого боку президент Росії поскаржився на нібито деструктивну політику, яку веде Київ задля зриву Мінських угод.

Зокрема, Путін розкритикував Україну за нещодавнє використання безпілотних ударних дронів у протистоянні із сепаратистами на сході країни. Російський президент вважає ці дії порушенням мирних домовленостей, підписаних у Мінську у 2015 році. Також він звернув увагу на «провокаційний» характер навчань, які США проводять у Чорноморському регіоні.

Контекст. Заява Макрона пролунала після повідомлень західних країн про стягування Росією солдатів і техніки до українського кордону, що надходили впродовж кількох тижнів.

Telegram Logo

У НАТО теж помітили «незвичну концентрацію сил» Росії на українському кордоні. Північноатлантичний альянс підтвердив свою підтримку України та готовність реагувати на агресію з боку РФ. Ба більше, генсек НАТО Єнс Столтенберг підкреслив, що навчання країн-членів Альянсу в Чорноморському регіоні не становлять жодної загрози для Росії.

Нагадаємо: 26 жовтня українська армія повідомила про перше бойове застосування ударного безпілотного дрона Bayraktar TB2 на Донбасі. Наразі українська сторона має 12 одиниць такої техніки, однак планує не тільки збільшити їхню кількість у найближчому майбутньому, а і збудувати завод із виробництва «байрактарів» і центр із їхнього обслуговування та модернізації.

Коментарі

Всі новини