Facebook Pixel

НАТО має озброїти Україну, щоб відбити вторгнення Росії – глава литовського МЗС

Росія «явно» збирається вдатися до нового вторгнення на українську територію, тому Північноатлантичний альянс має надати Україні військову допомогу для захисту. Про це заявив очільник Міністерства закордонних справ Литви Габриелюс Ландсбергіс в інтерв'ю The Times. Він додав, що наразі є достатньо доказів, які свідчать про наміри Кремля.

Quote«Ми вважаємо, що Україні потрібна військова допомога з оборонною зброєю. Ми всі відчуваємо наслідки нинішньої політичної ситуації чи то в Естонії, чи то тут, чи то в будь-якій країні від Норвегії до Румунії», – заявив він.

Дипломат зазначив, що метою Росії «може бути не просто напад, а реальна зміна безпекової ситуації в усьому регіоні». За словами Ландсбергіса, НАТО також має вивчити питання щодо розширення своєї присутності в Східній Європі у відповідь на агресивні дії Росії та чітко сформулювати наслідки для РФ у разі її вторгнення в Україну.

Контекст. Президент РФ Володимир Путін вимагає від Північноатлантичного альянсу гарантій, що той відмовиться від подальшого розширення на схід, зокрема не підтримуватиме вступ України до Альянсу.

Раніше цього місяця влада Литва заявила про готовність надати Україні летальну зброю.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉