Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Солдати, кораблі та літаки. Байден розглядає перекидання сил ближче до Путіна

США вивчають розширення військової присутності в Східній Європі. Фото: Міноборони США

США вивчають розширення військової присутності в Східній Європі. Фото: Міноборони США

Влада Сполучених Штатів вивчає можливість розширення своєї військової присутності в країнах Східної Європи та Балтії на тлі посилення загроз із боку Росії в регіоні. Йдеться про відряджання декількох тисяч військових, а також літаків і кораблів до держав-союзників США по Північноатлантичному альянсу, пише NYT.

За даними видання, на вихідних Пентагон представив американському президенту Джо Байдену декілька варіантів, які допомогли б перемістити американські військові активи ближче до «порогу Путіна». Один із них передбачає відряджання до регіону від 1 до 5 тисяч військовослужбовців із потенціалом десятикратного збільшення їхньої кількості за умови погіршення ситуації. За словами представників адміністрації Байдена, розміщення додаткових сил у Східній Європі – це саме той сценарій, який хотіла відвернути Росія. Також американське Міноборони наполягає на проведенні «спільних навчань у Польщі, країнах Балтії, Румунії та Болгарії, щоб показати Путіну, що ми налаштовані серйозно».

Quote«Це відповідь на раптове розміщення російських військ у Білорусі, фактично на кордоні з НАТО. Не може бути, щоб НАТО не могло не відповісти на такий воєнний крок у цьому політичному контексті. У Кремлі мають зрозуміти, що всіма цими розгортаннями вони лише нагнітають ситуацію й підвищують небезпеку для всіх сторін, зокрема і для себе», — заявила Евелін Фаркас, високопосадовиця Пентагону по Росії та Україні при адміністрації Обами.

Утім, жоден із представлених варіантів не передбачає розміщення американських військ в Україні. Остаточне рішення щодо посилення присутності в Східній Європі та країнах Балтії Байден має ухвалити цього тижня, зазначили джерела NYT.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Наразі в Польщі дислокуються майже 4 тис. американських солдатів і 1 тис. військовослужбовців з інших країн НАТО. У країнах Балтії нині нараховується приблизно 4 тис. солдат Північноатлантичного альянсу.

Минулого тижня стало відомо про те, що з огляду на дії РФ Північноатлантичний альянс вирішив посилити свої позиції в Східній Європі, що йде всупереч вимогам РФ щодо не розширення блоку на Схід. Для стримування агресії свої військові кораблі в Чорне море направили Іспанія та Канада, Данія анонсувала відряджання свого фрегату в Балтійське море, а Франція запропонувала перекинути війська до Румунії.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини