Facebook Pixel

Завезли пальне, танки та озброєння. Розвідка повідомила про нарощування РФ бойових можливостей своїх сил в ОРДЛО

З 1 січня Росія таємно звозить на окуповані українські території пальне, боєприпаси та озброєння. Ба більше, російська влада наразі активно проводить набір найманців для їхнього відряджання на Донбас після проходження відповідних курсів у навчальних центрах, повідомляє Головне управління розвідки Міноборони.

Quote«З початку поточного місяця окупанти приховано завезли залізничним і автомобільним транспортом із території РФ до з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК понад 7 тис. тонн пального, декілька одиниць танків і самохідних артилерійських установок, інше озброєння та боєприпаси, зокрема для артилерійських систем і мінометів», — йдеться в повідомленні.

Контекст. Нині Росія вдається до тих самих дій, що й у квітні цього року, стягуючи до українських кордонів війська та техніку. Українська розвідка очікує нового російського вторгнення в Україну наприкінці січня – на початку лютого. Американські колеги підтверджують ці прогнози.

Раніше цього тижня президент США Джо Байден заявив, що Росія може напасти на Україну будь-якої миті. Він пообіцяв Кремлю впровадження небачених досі санкцій, якщо це станеться.

На тлі загроз із боку РФ Британія розпочала передачу Україні портативних протитанкових систем – «найкращих у світі гранатометів для бою в місті, які не мають аналогів у Росії».

Цього тижня також стало відомо про те, що з огляду на дії РФ Північноатлантичний альянс вирішив посилити свої позиції в Східній Європі, що йде всупереч вимогам РФ щодо не розширення блоку на Схід. Для стримування агресії свої військові кораблі в Чорне море направили Іспанія та Канада, Данія анонсувала відряджання свого фрегату в Балтійське море, а Франція запропонувала перекинути війська до Румунії.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉