Facebook Pixel

Росія за пів року наторгувала на продажу ресурсів в 1,5 раза більше, ніж витратила на війну в Україні

Москва за пів року війни – з 24 лютого до 24 серпня – заробила на експорті енергоресурсів більше грошей, ніж за цей період витратила на ведення війни в Україні. Про це свідчать дані Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), на які посилається De Telegraaf.

Аналітики підрахували, що за вказаний період Москва заробила 158 млрд євро, до того ж більш як половина цього обсягу припала на ЄС. Тоді як витрати на війну становили приблизно 100 млрд євро.

Найбільшим імпортером російського викопного палива виявився Євросоюз — країни блоку витратили на російські енергоносії 85,1 млрд євро. За ними йдуть Китай із 34,9 млрд євро та Туреччина з 10,7 млрд євро.

Аналітичний центр наголосив, що попри падіння обсягів імпорту Кремль усе ще отримує рекордні надходження від продажу енергоресурсів.

За даними CREA, заборона ЄС на імпорт вугілля з рф була ефективною. Після набрання забороною чинності експорт російського вугілля впав до найнижчого рівня з початку війни.

Quote«Росія не змогла знайти інших покупців, щоб компенсувати зниження попиту у ЄС», — йдеться в повідомленні CREA.

Контекст. Напередодні Кремль заявив, що рф не відновить постачання газу до Європи, доки не буде скасовано західні санкції.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉