Facebook Pixel

Бої за Бахмут: військові виграють час для контрнаступу, але важкою ціною

Україна не дала оточити Бахмут повністю, проте важкою ціною Фото: NYT

Україна не дала оточити Бахмут повністю, проте важкою ціною Фото: NYT

Росіянам за 10 місяців битви за Бахмут так і не вдалося його повністю оточити, але й українські військові захищають півколо руїн завширшки приблизно 20 кварталів. Водночас їм бракує боєприпасів, які союзники обіцяли закупити для України.

Українська армія веде запеклі міські бої, виграючи час для інших підрозділів у підготовці до українського контрнаступу, пише The New York Times.

Що відбувається витві за Бахмут і чому обидві сторони досі тримаються за місто?


Боєприпасів не вистачає: союзники мають діяти швидше

Військовим у Бахмуті не вистачає боєприпасів. Фото: NYT

Військовим у Бахмуті не вистачає боєприпасів. Фото: NYT

Хоча Україна й втратила певні позиції всередині міста, підʼїздна дорога все ще не захоплена ворогом, тому ЗСУ мають можливість поповнювати запаси та евакуювати поранених.

Втриматися на цій ділянці є стратегічним імперативом Києва, аби затримати й ослабити російську армію, поки Україна переозброює та перенавчає свою армію для майбутнього контрнаступу.

Quote«Це справді важкий бій. Ми допомагаємо іншим нашим підрозділам виграти час, отримати боєприпаси та зброю й підготуватися до контрнаступу», – говорить командир 93-ї механізованої бригади Павло Паліса.

Він скаржиться на повільну допомогу союзників України, адже в запеклих міських боях військовим бракує боєприпасів. Проблема, за словами полковника, не в підвезенні їх на фронті, а в загальній нестачі боєприпасів на українських військових складах.

Йдеться як про артилерійські снаряди (наприклад, ті самі 155 мм снаряди, 1 млн яких ЄС намагається купити для Києва, проте Франція заблокувала угоду), так і про снаряди для танків і гранатомети.

Quote«Вибачте, але нам потрібно, щоб наші партнери діяли швидше», — підкреслює Паліса.

Бої від кімнати до кімнати

Українські військові ведуть важкі міські бої у Бахмуті. Фото: NYT

Українські військові ведуть важкі міські бої у Бахмуті. Фото: NYT

NYT зазначає, що Україна застосовує дорогу стратегію, щоб вистояти. Військові постійно розгортають невеликі загони солдатів у ближніх міських боях, тоді як тисячі інших захищають шлях до західної частини міста.

Вони часто перебувають досить близько, щоб почути розмову росіян у сусідніх будівлях.

Як розповів полковник Паліса, нещодавно росіяни за допомогою танка пробили дірку в стіні одного житлового будинку, який утримували українці. Потім російські солдати пролізли через отвір, щоб битися кімната за кімнатою.

За словами полковника Паліси, українці вирішили закласти в будівлю вибухівку, піти звідти й підірвати свою пастку, коли росіяни все ще були всередині.

Міські бої як перевага для України

Бої за Бахмут. Україні продовжують обороняти місто. Фото: Maxar Technologies

Бої за Бахмут. Україні продовжують обороняти місто. Фото: Maxar Technologies

Вуличні бої мають переваги для України: лабіринт руїн і схованок змушує сильнішу на цей момент армію воювати на рівних, не маючи змоги використати свою перевагу у важкій зброї чи артилерії.

Quote«Ви можете забрати перевагу в дальності, яку бажає отримати зловмисник, — говорить керівник відділу досліджень міської війни в Інституті сучасної війни у Вест-Пойнті Джон Спенсер.

У міських боях зазвичай застосовують стратегію оточення, щоб позбавити сили оборони боєприпасів, як, наприклад, зробив СРСР під Сталінградом, у найбільшій міській битві в історії. Але Україна зміцнила свої лінії постачання, захищаючи під’їзний шлях.

Прохідна дорога означає, що спроба росії оточити українські війська провалилася, принаймні на цей час, що змусило російську армію просуватися вперед у кривавих штурмах вулиця за вулицею.

Подякувати 🎉