Facebook Pixel

Загарбники без успіху атакують Бахмут — ISW

Російські війська продовжували наземні атаки в Бахмуті та його околицях, але не досягли жодних підтверджених успіхів у місті. Про це у своєму щоденному звіті сповіщає Інститут вивчення війни (ISW). У межах Бахмута тривають запеклі бої. Російські війська вели невдалі наступальні дії поблизу Хромового (3 км на захід від Бахмута) та Богданівки (5 км на північний захід від Бахмута). Речник Східного угруповання військ України полковник Сергій Череватий заявив, що ПВК «Вагнера» наступає на Бахмут переважно невеликими тактичними групами за підтримки звичайних російських підрозділів.

Тим часом аналітики ISW вказують на те, що кампанія Кремля з русифікації як внутрішньої, так і в Україні, завдає шкоди самій Росії.

Вони зазначають: війна в Україні дала можливість найбільш агресивним медійним особам консолідувати свою ідеологію та проєктувати її як на український народ, так і на неслов'янські меншини в самій Росії. Ця тенденція, ймовірно, посилюватиметься в міру продовження війни й переживе її, пронизуючи російський внутрішній простір на довгі роки.

Непоодинокі випадки ксенофобії та расизму в РФ, вважають в інституті, ілюструють суть внутрішньої русифікації.

Військові експерти звертають увагу й на те, що російська пронаціоналістична спільнота продовжує прославляти звірства та виступати за посилення жорстокості. Її представники відреагували на розповсюджені кадри, на яких російський солдат відрізає голову українському військовополоненому. Водночас вони намагаються виправдати звіряче вбивство, стверджуючи, що обидві сторони вдаються до жорстоких дій.

Quote«Постійне використання російськими військами подібної насильницької тактики та її підтримка в російському інформаційному просторі підриває професіоналізм і дисципліну в лавах російських військових», – зазначають в ISW.
Подякувати 🎉