Facebook Pixel

Втрати в Бахмуті ще більше стримуватимуть наступ окупантів на місто – ISW

Аналітики Інституту вивчення війни вважають (ISW), що великі втрати російських окупантів у районі Бахмута призведуть до стримування подальшого наступу агресора на місто та його бойової активності загалом.

Західні офіційні особи повідомляли про великі втрати росіян у Бахмуті.Йдеться як про втрати з-поміж найманців ПВК «Вагнера», так і про втрати з-поміж російських армійців.

Зокрема, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі повідомив 29 березня, що ПВК «Вагнер» має приблизно 6 тис. професійних найманців і 20 — 30 тис. новачків, переважно колишніх ув’язнених, які воюють у районі Бахмута.

Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі наприкінці грудня 2022 року повідомив, що вагнерівці мають 50 тис. найманців в Україні, з-поміж яких 10 тис. контрактників і 40 тис. новачків.

Цілком імовірно, що різниця між цифрою Кірбі 50 тис. в Україні та цифрою Міллі від 26 до 36 тис. у районі Бахмута є результатом втрат вагнерівців під час наступу на місто.

17 лютого Кірбі повідомив, що ПВК «Вагнера» втратила 30 тис. бійців, з-поміж яких 9 тис. загиблими.

Старший військовий радник місії Великої Британії при Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) Єн Стаббс 30 березня повідомив, що після битви в районі Бахмута загинули або були поранені 30 тис. російських військових і найманців ПВК «Вагнера».

Росіяни намагаються захопити Бахмут із липня 2022 року. Стаббс заявив, що російські війська та вагнерівці зазнали чи не найбільших втрат саме протягом останніх тижнів і тепер їм терміново потрібно поповнити особовий склад.

Quote«Ці втрати в живій силі стримуватимуть російські наступальні операції в районі Бахмута, а також на більшій частині театру бойових дій. Значні втрати вагнерівців, ймовірно, загрожуватимуть їхній здатності зберегти свою впливову роль з-поміж російських сил, які воюють в Україні», – резюмували в ISW.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉