Facebook Pixel

У Бахмуті ЗСУ виснажують російських найманців — ISW

23 березня російські війська продовжили атаки міста Бахмута та його околиць. Про це сповіщає у своєму щоденному звіті Інститут вивчення війни (ISW).

Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський заявив, що підрозділи ПВК Вагнера залишаються основними російськими силами, які діють на Бахмутському напрямку, і вони ще не втратили своїх наступальних можливостей. Попри їхню чисельну перевагу на передовій українські сили далі виснажують найманців, що дасть змогу українським воїнам проводити наступальні операції.

Власник ПВК Вагнера Євген Пригожин пом'якшив свою риторику щодо Міноборони росії, ймовірно, через страх повністю втратити своїх найманців у Бахмуті. Він дуже стурбований можливим українським контрнаступом на сході України. Пригожин стверджує, що Україна має 200 тис. резервів, зосереджених для наступу по всьому східному фронту, у Бєлгородській області та в Бахмуті. Заяви Пригожина про безпосередню загрозу російським військам, ймовірно, є спробою отримати додаткові постачання та підкріплення від Міноборони росії, щоб врятувати свої сили в Бахмуті.

Пригожин спростував заяви Кремля про те, що рф воює з НАТО в Україні, і поставив під сумнів, чи насправді в Україні є нацисти, як постійно заявляє Кремль. Пригожин заявив, що Росія воює «винятково з українцями», які оснащені технікою, наданою НАТО, і деякими «русофобськими» найманцями, які добровільно підтримують Україну, але не із самим НАТО. Пригожин зазначив, що не впевнений щодо цілей «денацифікації» в Україні, оскільки не знає, чи є в Україні «нацисти».

Він фактично відкинув довоєнні та післявоєнні заяви Кремля про те, що Росії необхідно захищатися від загрози НАТО в Україні, і підірвав необхідність і ймовірність заявлених президентом росії Володимиром Путіним цілей цього вторгнення.

У Бахмуті ведуться постійні позиційні бої, а українські війська відбили російські штурми на північний захід в Олександро-Шультиному та Богданівці; у Васюківці й у Предтечиному. Упродовж 23 березня відбулося 35 боєзіткнень із противником, 29 із них — у районі самого міста та його околиць.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉