Facebook Pixel

Під Бахмутом ЗСУ нищать елітні підрозділи ПВК «Вагнер» і десантників — ISW

У Бахмуті сьогодні воюють елітні підрозділи ПВК «Вагнер» і повітряно-десантних військ рф, пише Інститут вивчення війни (ISW).

Українська розвідка підтверджує: росіяни змінили тактику атак на Бахмут. Російські «зеки» зазнають постійних втрат, тому до штурмів підключили «еліту» Вагнера.

Quote«Бахмутська битва може дуже прорідити найкращі сили групи «Вагнера», позбавивши Росію деяких з її найефективніших і найважчих для заміни ударних військ. Міноборони рф залучило до бою частину своїх елітних повітряно-десантних військ», — коментують в ISW.

В Інституті вивчення війни зазначають, що росія буде змушена вибирати: відмовитися від зусиль або кидати в бій більше високоякісних військ.

Висловлювання Євгена Пригожина, очільника ПВК «Вагнер», 5 і 6 березня свідчать про його побоювання, що російське Міноборони веде битву за Бахмут до останнього бійця Вагнера. Пригожин уже закликав командування окупаційних військ терміново надати ПВК додаткові боєприпаси. Він також обіцяє залишатися зі своєю армією «до кінця».

Quote«Він працює над тим, щоб позиціювати себе як головного мученика за ідеологічну справу, яку Бахмут став представляти в інфопросторі «воєнних блогерів» рф». Та важливіше — це свідчить про те, що він бачить, що його елітні сили перебувають у серйозній небезпеці», — зазначають в ISW.

Аналітики ISW нагадують, що група «Вагнера» нещодавно відкрила кілька центрів вербування при спортклубах по всій Росії, молодіжне відділення й відвідує школярів, щоб прочитати їм лекції про структуру «Вагнера» та показати їм кадри бойових дій з України.

Контекст. 26 січня 2023 року США визнали російську приватну військову компанію «Вагнер» транснаціональною злочинною організацією.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉