Після місяців запеклої битви за Бахмут здавалося, що вони досягають кульмінації та що російські війська наблизилися до його взяття, але українці показали, що ще не готові віддати місто.
У суботу, 4 березня, українські десантно-штурмові бригади пішли в атаку — сотні військових приєдналися до контрнаступу, атакуючи із землі та обстрілюючи позиції росіян з артилерії з навколишніх пагорбів, пише The New York Times.
Українська армія обіцяє втримати Бахмут
Українське командування визнає, що їхні сили в Бахмуті все ще стикаються з ризиком оточення, але бої на вихідних показали, що військові тримають місто. Ще до того, як Україна посилила атаку на росіян у вихідні, її сили рушили, щоб відбити російські війська від останньої головної магістралі до міста, пише видання.
Це зберегло як лінію постачання, що допомагала українським солдатам стримувати російський наступ протягом місяців, так і шлях виходу, якщо вони все-таки вирішать відступити.
«Я впевнений, що Бахмут вистоїть, — наголошує командир зведеної тактичної групи, що веде бої в місті, полковник Євген Межевікін. — У нас достатньо сил, щоб відкинути ворога від цього міста, але це залежить від завдань командування — чи то щодо утримання міста, чи то щодо спричинення максимальних втрат ворогу».
Чому Бахмут став визначальним моментом війни
На думку американських журналістів, сам Бахмут, місто з довоєнним населенням 70 тис. жителів, не має великого стратегічного значення. Це місто просто стало наступним на лінії вогню російського наступу задля захоплення східної частини Донецької області.
Проте битва за місто перетворилася на визначальний момент війни як для російської, так і для української армії.
«Це вже не боротьба за Бахмут, це марафонське змагання, щоб побачити, яка армія здолає іншу», — вважають автори матеріалу.
Росія кинула десятки тисяч щойно мобілізованих військ у величезний наземний штурм, щоб узяти місто просто силою вогню та живої сили.
Україна, зі свого боку, використовувала всі тактики, напрацьовані протягом року повномасштабної війни, щоб утримати позиції та завдати максимальних втрат окупантам, часто воюючи від хати до хати в районах розбитих будинків і низькорослих дерев.
Останніми тижнями українські війська були послаблені, зокрема й через кілька тижнів морозу та початок сезону багнюки. Утім, бої тривають.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також