Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Пригожин намагається легітимізувати діяльність ПВК «Вагнера» на росії

Євген Пригожин. Фото: Wikipedia

Євген Пригожин. Фото: Wikipedia

27 грудня 2022 року в Єдиному державному реєстрі Росії з'явилася інформація про те, що групуа «Вагнер» було офіційно зареєстровано як юридичну особу. Група оголосила своєю основною діяльністю «консультування з питань управління», бойові послуги не згадувалися.

Про це йдеться в повідомленні розвідки Міноборони Великої Британії.

Поки що незрозуміло, якою мірою організація «Центр ПВК Вагнера» використовуватиметься для управління воєнізованою діяльністю «Вагнера». Приватні військові компанії (ПВК) залишаються незаконними на росії, попри на тривалі дискусії щодо реформування законодавства.

Quote«Майже напевно нині в Україні воюють до 50 тис. вагнерівців, а ПВК стала ключовим компонентом сил рф в Україні. Реєстрація, найімовірніше, спрямована на отримання Пригожиним максимальної комерційної вигоди та подальшу легітимізацію організації», — йдеться в повідомленні.

Власник «Вагнера» Євген Пригожин, ймовірно, частково фінансував свою організацію завдяки завищеним державним контрактам, які було укладено з іншими його компаніями.

У Міноборони Великої Британії додають, що реєстрація ПВК «Вагнера» є продовженням надзвичайно швидкого розвитку традиційно непрозорого публічного профілю групи. Пригожин зізнався, що саме він заснував «Вагнера» лише у вересні 2022 року. А в жовтні 2022 року він відкрив її штаб-квартиру в Санкт-Петербурзі.

Контекст. Нещодавно Пригожин образився на армію росії — не поділили уявні «перемоги». Раніше секретар РНБО Олексій Данілов повідомляв, що на росії буде внутрішня боротьба за владу. Перетягувати «перемоги» собі будуть Збройні сили росії, «вагнерівці» та «кадирівці». На думку Данілова, російське керівництво використало Кадирова, використало Пригожина, а коли ті стали непотрібні, їх «посунули».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини