Facebook Pixel

Засновника Групи Вагнера Пригожина визнали «людиною року» в номінації «організована злочинність і корупція»

Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) визнав російського олігарха, засновника ПВК «Вагнер» і довірену особу російського диктатора Путіна Євгена Пригожина «людиною року» в номінації «організована злочинність і корупція».

Quote«Євген Пригожин цього року став живим символом найжахливіших явищ росії. Брудні гроші, первісне насильство, цинізм і безкарність навіть перед російським законом — усі похідні корупції, що схвалюється державою, об'єднуються в його фігурі», — йдеться в релізі на сайті OCCRP.

Співзасновник організації Дрю Салліван наголосив, що Пригожин заслужив цю нагороду за свої невпинні зусилля «розширити вплив порочної та корумпованої росії, красти для Володимира Путіна й карати тих, хто чинить опір».

У релізі OCCRP звертає увагу на діяльність так званої «фабрики тролів» Пригожина (офіційна назва «Агентство інтернет-досліджень») і діяльність заснованої ним «групи Вагнера», яка залишає «кривавий слід у зонах конфлікту по всьому світу».

Quote«Пригожин – солдат корупції. Він бореться та вбиває, щоб встановити корупцію. «Вагнер» — не що інше, як організована злочинна група, санкціонована російським урядом», — наголосив Салліван.

У звіті також зазначається, що куди б не направили найманців із ПВК «Вагнер», за ними обов'язково будуть порушення прав людини: «від Сирії до Камеруну, від Сомалі до Малі їх звинувачують у зґвалтуваннях, пограбуваннях, вбивствах і тортурах».

Контекст. Нагадаємо: у 2012 році «людиною року» в галузі організованої злочинності та корупції OCCRP визнав російського диктатора Путіна, а у 2021 році — його білоруського колегу Олександра Лукашенка.

Подякувати 🎉