Facebook Pixel

У Байдена посилили санкції проти «групи Вагнера»: що зміниться

Адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про впровадження нових обмежень на експорт технологій для російського збройного формування «група Вагнера». Головна мета — ще більше перекрити постачання приватній військовій компанії через її роль у російсько-українській війні, пише Reuters.

Відтепер ПВК «Вагнера» визначатиметься як «кінцевий користувач військового обладнання» й зіткнеться з новими жорсткими обмеженнями доступу до технологій, вироблених у будь-якій точці світу на американському устаткуванні.

Quote«Група «Вагнера» є однією з найвідоміших організацій найманців у світі, яка активно чинить звірства та порушує права людини по всій Україні. Сьогодні ми надсилаємо чіткий сигнал недержавним суб'єктам, які прагнуть підхопити естафету жорстокості від путінської армії, що Міністерство торгівлі США без вагань діятиме проти них», — наголосив заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевес.

Цей крок, як зазначає видання, є демонстрацією підтримки Сполученими Штатами президента України Володимира Зеленського, який відвідав Білий дім у середу, 21 грудня.

Контекст. На початку грудня група сенаторів внесла до Конгресу США законопроєкт, який вимагає визнати ПВК «Вагнера» терористичною організацією. Законопроєкт вимагає від держсекретаря США Ентоні Блінкена внести «групу Вагнера» до переліку іноземних терористичних організацій у 90-денний строк після його ухвалення.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉