Facebook Pixel

Російський корабель іде на дно: як на анексію Путіна відреагували різні країни

Міжнародна спільнота засудила спробу росії анексувати українські землі, захоплені в результаті збройної агресії рф проти України.

The Page зібрало реакцію різних країн на заяву Володимира Путіна про приєднання до росії окупованих територій України.


НАТО: Донецьк, Запоріжжя, Херсон і Крим — це Україна

Столтенберг запевнив, що НАТО й далі підтримуватиме Київ. Фото: Getty Images

Столтенберг запевнив, що НАТО й далі підтримуватиме Київ. Фото: Getty Images

На екстреному брифінгу генсек Альянсу Єнс Столтенберг запевнив, що країни НАТО ніколи не визнають незаконну анексію українських земель, а також підкреслив, що у цій війні росія є агресором, а Україна — жертвою.

За його словами, Альянс не є стороною конфлікту, але продовжить надавати Україні підтримку для оборони до кінця.

Водночас, відповідаючи на питання, чи можуть підтримати заявку Києва про вступ України до НАТО за прискореною процедурою, Столтенберг заявив, що поки блок зосередився на наданні безпосередньої підтримки для захисту українських земель.

ЄС: росія загрожує глобальній безпеці

Рада Європейського Союзу також засудила анексію українських земель, запевнивши, що росія умисне ставить під загрозу глобальну безпеку, порушуючи Статут ООН і міжнародне право.

Quote«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо ні незаконні «референдуми», які росія організувала як привід для цього подальшого порушення незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, ні їхні сфальсифіковані та незаконні результати», — підкреслюється у заяві.

ЄС підкреслює, що так звані результати референдумів є недійсними та не можуть мати жодних правових наслідків.

Quote«Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк і Луганськ – це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації однозначно відкинути цю незаконну анексію», — говориться у повідомленні.

Там також запевнили, що ні мобілізація в росії, ні ядерні загрози Володимира Путіна не похитнуть рішучості Заходу у підтримці України, а санкції проти рф будуть тільки посилюватися.

Президентка Єврокомісії запевнила, що незаконна анексія нічого не змінить. Фото: Getty Images

Президентка Єврокомісії запевнила, що незаконна анексія нічого не змінить. Фото: Getty Images

Зі свого боку, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що проголошена Путіним незаконна анексія нічого не змінить.

Quote«Усі території, незаконно окуповані російськими загарбниками, є українською землею і завжди будуть частиною цієї суверенної держави», — написала вона.

G7: закликали вивести війська з України

Окрему заяву про анексію українських територій зробила також «велика сімка». У спільній заяві голів МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії, США та ЄС наголошується на рішучому засудженні війни рф проти України та порушення її суверентітету.

Міністри G7 пообіцяли нові санкції проти росії

Міністри G7 пообіцяли нові санкції проти росії

Quote«Зусилля президента Путіна включити Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області до складу рф є новою нижньою точкою в явній зневазі росією міжнародного права», — підкреслює G7.

У заяві G7 йдеться про те, що анексія є ще одним прикладом неприпустимих порушень росією суверенітету України, Статуту ООН, принципів і зобов'язань Гельсінського заключного акту та Паризької хартії.

Quote«Ми ніколи не визнаємо ні нібито анексії, ні фіктивних «референдумів», проведених під дулом зброї», — запевнили міністри й закликали всі країни засудити загарбницьку війну росії.

У G7 також пообіцяли накласти додаткові економічні санкції на рф та осіб і компанії, що допомагають їй у її агресії, а також засудили безвідповідальну ядерну риторику рф.

Quote«Росія має негайно припинити війну, вивести всі свої війська та військову техніку з України. Ми підтверджуємо, що Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька області, а також Крим є невід’ємними частинами України», — підкреслюється у повідомленні.

США: назвали росію шахраями

Байден пообіцяв Україні більше допомоги. Фото: Getty Images

Байден пообіцяв Україні більше допомоги. Фото: Getty Images

США засудили анексію українських земель та запевнили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно. Зокрема, президент США Джо Байден назвав спробу забрати собі території України шахрайською та запевнив, що американці ніколи не визнають анексію.

Сполучені Штати також оголосили про нові санкції проти росії та організацій, які допомогають їй вести війну в Україні.

Велика Британія: обіцяє, що Путін програє війну

Ліз Трасс запевнила, що Путіну не виграти цю війну. Фото: Getty Images

Ліз Трасс запевнила, що Путіну не виграти цю війну. Фото: Getty Images

Прем'єрміністерка Великої Британії Ліз Трасс заявила, що президент рф Володимир Путін знову порушує міжнародне право своїми погрозами анексувати ще більше території України.

Quote«Ми без вагань вживемо подальших дій, у тому числі запровадимо більше санкцій, щоб підбити військову машину Путіна. Ми гарантуємо, що він програє цю незаконну війну», — підкреслила вона.

Велика Британія також оголосила про нові санкції проти рф через проведення так званих референдумів на окупованих територіях України. До нового санкційного списку внесли 33 чиновників і колаборантів, які працюють на окупованих територіях.

Серед них, зокрема, так званий голова «уряду Херсону» Сергій Єлісєєв, так званий міністр науки та освіти «ЛНР» Іван Кусов, так званий голова «уряду Запоріжжя» Євгеній Балицький та так званий заступник голови «ДНР» Євгеній Солнцев.

Крім того, під санкції потрапили олігархи та бізнесмени Год Нісанов, Зарах Ілієв, Іскандер Махмудов та Ігор Макаров, а також 23 представники «Газпромбанка», 16 представників «Сбєрбанка» і 10 керівників «Совкомбанка», а також низка компаній, наприклад, «Гознак», що виробляє державні документи.

Канада: територія України залишиться Україною

Канада ввела нові санкції проти рф. Фото: Getty Images

Канада ввела нові санкції проти рф. Фото: Getty Images

Премʼєрміністр Канади Джастін Трюдо також засудив останню заяву Володимира Путіна про анексію українських територій та результати так званих референдумів.

Quote«Результати цих референдумів не є законними, і Канада їх не визнає і ніколи не визнає. Повторюю: територія України залишиться Україною», — підкреслив він.

Крім того, Канада ввела нові санкції проти рф: під них потрапили 43 росіян.

У список включили, зокрема, спікера Володимира Путіна Дмитра Пєскова, його дружину Тетяну Навку та їхніх дітей, родину голови держкорпорації ВЕБ Ігоря Шувалова, заступника голови правління «Газпрому» Фаміла Садигова та віцегубернатора Санкт-Петербурга Володимира Княгініна.

Польща: з росією не може бути компромісів

Дуда вважає анексію Путіна програшем тих, хто вірив у компроміс із росією. Фото: Getty Images

Дуда вважає анексію Путіна програшем тих, хто вірив у компроміс із росією. Фото: Getty Images

Президент Польщі Анджей Дуда засудив спроби росії анексувати українську територію та запевнив, що Варшава продовжить підтримувати захисників України, поки агресора не виженуть за її кордони.

Quote«Сьогоднішні відчайдушні дії Кремля – це поразка тих, хто наївно вірив у компроміс із росією. Польща — з Україною», — написав політик, коментуючи останню промову Путіна.

Японія: порушення кордонів України не буде визнане

Японія не визнає інкорпорацію українських земель росією. Фото: Getty Images

Японія не визнає інкорпорацію українських земель росією. Фото: Getty Images

Прем’єрміністр Японії Фуміо Кісіда також написав про те, що країна рішуче засуджує «інкорпорацію» росією регіонів до складу України.

Кісіда підкреслив, що своїми діями росія посягає на суверенітет і територіальну цілісність України, що є порушенням міжнародного права та ніколи не буде визнане міжнародною спільнотою.

Ізраїль: не визнають анексію українських земель

Відреагували на спробу формалізувати захоплення українських земель і в Ізраїлі.

Зокрема, МЗС Ізраїлю опублікувало заяву про те, що країна підтримує суверенітет і територіальну цілісність України та не збирається визнавати анексію чотирьох областей росією.

Quote«Ізраїль неодноразово повторював цю чітку позицію, включно з останніми днями», — говориться також у повідомленні.

Чехія: російський корабель іде на дно

Голова МЗС Чехії вважає, що росія йде на дно. Фото: Wikipedia

Голова МЗС Чехії вважає, що росія йде на дно. Фото: Wikipedia

Чехія заявила, що не визнає розкрадання української території, попри будь-які промови Володимира Путіна. Про це написав міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.

Quote«Російський тонучий корабель хоче затягнути на дно й невинних людей. Ми будемо виступати за створення міжнародного трибуналу та покарання злочинних представників росії», — запевнив політик.

Нідерланди: це нова ескалація путінської війни

Марк Рютте заявив про чергову ескалацію війни в Україні. Фото: Getty Images

Марк Рютте заявив про чергову ескалацію війни в Україні. Фото: Getty Images

Премʼєрміністр Нідерландів Марк Рютте назвав незаконну анексію українських земель черговою ескалацією путінської війни.

Quote«Це замах на суверенітет України, а отже, на нашу безпеку в Європі. Дозвольте мені бути абсолютно чітким: Нідерланди ніколи не визнають цю анексію, і ми працюємо з ЄС над новими санкціями», — підкреслив Рютте.

Бельгія: референдуми Путіна — фіктивні

Бельгія не визнає посягання на суверенітет України. Фото: instagram.com/hadjalahbib

Бельгія не визнає посягання на суверенітет України. Фото: instagram.com/hadjalahbib

У Бельгії заявили також, що Луганськ, Донецьк, Херсон, Запоріжжя і Крим – це Україна. Міністерка закордонних справ Бельгії Надя Лахбіб підкреслила, що країна ніколи не визнає посягання на суверенітет України.

Quote«Анексія цих територій під нелегітимним приводом фіктивних референдумів є незаконною за міжнародним правом. Ми ніколи цього не визнаємо», — написала вона.

Естонія: росія відновлює Радянський Союз

Президент Естонії заявив, що росія позбавляє свій народ майбутнього. Фото: Wikipedia

Президент Естонії заявив, що росія позбавляє свій народ майбутнього. Фото: Wikipedia

Президент Естонії Алар Каріс, зі свого боку, заявив, що фальшива пишнота, з якою росія оголосила про анексію українських територій, є частиною цинічної «політтехнології», яка обрамляє риторику відновлення СРСР.

За його словами, такими діями лідери рф позбавляють свій народ майбутнього та змушують його жити «в темряві минулого».

Каріс запевнив, що Естонія ніколи не визнає незаконну анексію території України.

Quote«На жаль, Росія знову демонструє всьому світу жорстокість і бездушність, з якою вона порушує міжнародне право та Статут ООН», — підкреслив політичний лідер.

За його словами, реакція міжнародної спільноти на агресію рф показала, що світ бачить, що не так, набагато чіткіше, ніж можна було сподіватися. Він наполягає на тому, аби підтримувати цю єдність та збудувати новий світ без імперських амбіцій.

Quote«Держава створена для того, щоб служити своєму народу. У росії люди служать потворним амбіціям тих, хто сидить у верхніх ешелонах влади», — заявив президент Естонії.

Водночас, на його думку, одного осуду дій рф недостатньо: потрібно думати над подальшими кроками, аби відновити повагу до права народів на суверенітет, непорушність кордонів право розмовляти своєю мовою у власній країні.

Quote«Анексія українських територій – це злочин. Усі злочини несуть за собою покарання», — резюмував політик.

Молдова: референдуми під дулом зброї — це фікція

Молдова засудила наступ на суверенітет України. Фото: Мая Санду/twitter

Молдова засудила наступ на суверенітет України. Фото: Мая Санду/twitter

Засудила наступ на український суверенітет і президентка Молдови Мая Санду.

Quote«Я рішуче засуджую та відкидаю спробу росії незаконно анексувати окуповані регіони України після фіктивних голосувань, які вона влаштувала під дулом зброї», — написала вона.

Санду підкреслила, що Донецьк, Луганськ, Херсон, Запоріжжя і Крим – це Україна, і підтримка Молдовою суверенітету та територіальної цілісності України залишається непохитною.

Грузія: фіктивний референдум немає майбутнього

Зурабішвілі назвала анексію кричущим порушенням міжнародного права. Фото: Wikipedia

Зурабішвілі назвала анексію кричущим порушенням міжнародного права. Фото: Wikipedia

Грузія також засудила дії росії. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, зокрема, написала, що оформлення фіктивного референдуму на підтримку кричущого порушення міжнародного права та насильницької анексії не має ні легітимності, ні майбутнього.

Quote«Ми відкидаємо такі грубі порушення міжнародного права та підтверджуємо нашу повну підтримку територіальної цілісності України», — запевнила політикиня.

Словенія: анексія земель України порушує Статут ООН

Висловилася про останню заяву Володимира Путіна і Словенія. Зокрема, прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб підкреслив, що країна рішуче засуджує незаконну анексію росією Донецької, Луганської, Запоріжської та Херсонської областей.

Він зазначив, що такі дії суперечать фундаментальним принципам Статуту ООН і міжнародного права.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉