Facebook Pixel

Німеччина приєдналася до Польщі та країн Балтії в боротьбі за посилення санкцій проти росії

Польща, Латвія, Литва, Естонія та Ірландія наполягають на впровадженні жорстких санкцій проти росії, які б містили виключення більшої кількості російських банків із системи SWIFT і повну заборону на імпорт алмазів із рф. Як пише Euractiv, проти останнього пункту раніше активно виступала Бельгія, де розташовано найбільший у світі центр торгівлі алмазами.

Два неназвані європейські дипломати розповіли виданню, що, найімовірніше, Бельгія відмовиться від своїх заперечень, і заборону на імпорт алмазів із рф буде внесено до нового пакета санкцій проти країни-агресора.

Німеччина також наполягає на посиленні санкцій, пише FT. ФРН поширила пропозицію, що закликає заборонити компаніям ЄС фінансувати металургійні та рідкісноземельні рудники в росії, заборонити імпорт урану з країни та вжити подальших дій проти банків і приватних осіб.

Euractiv прогнозує, що до восьмого пакета санкцій проти рф навряд чи включать обмеження цін на нафту та ядерну енергетику. За словами джерел видання, низка країн ЄС побоюються, що обмеження у сфері ядерної енергетики могли б завадити експлуатації АЕС у Європі. Крім того, Угорщина заблокувала б такі санкції через співпрацю з рф у будівництві АЕС «Пакш-2». Дипломати зазначили, що ідея впровадження стелі нафтових цін також не користується одностайною підтримкою у ЄС.

Один зі співрозмовників видання з-поміж дипломатів ЄС наголосив, що вилучення пунктів про ядерну енергетику та обмеження ціни на нафту зробить черговий пакет санкції проти рф «крихітним».

Цими вихідними Єврокомісія провела консультації з країнами-членами ЄС щодо вмісту наступного санкційного пакета проти росії. Як очікується, виконавчий орган блоку представить офіційну пропозицію цього тижня пізніше.

Контекст. Нагадаємо: минулого тижня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що необхідні нові санкції у відповідь на рішення рф розпочати часткову мобілізацію та проведення так званих «референдумів» про анексію тимчасово захоплених росіянами українських земель.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉