Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

G7 готується до обмеження цін на російську нафту: що про це відомо

В G7 домовилися обмежити ціни на російську нафту. Фото: pravda.com

В G7 домовилися обмежити ціни на російську нафту. Фото: pravda.com

Країни G7 готуються до обмеження цін на світові закупівлі російської нафти задля скорочення нафтових доходів рф та послаблення її спроможності фінансувати військові дії в Україні. Про це пише Bloomberg.

Quote«Ми підтверджуємо наш спільний політичний намір завершити та запровадити комплексну заборону послуг, які дозволяють морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів російського походження в усьому світі», — наголосили в G7.

При цьому буде передбачено надання відповідних послуг у випадку, коли нафту та нафтопродукти будуть купувати за ціною або нижче (»цінова стеля»), визначеної широкою коаліцією країн, які дотримуються та впроваджують цінову межу.

Все це дозволить покупцям російської нафти отримувати за обмеженою ціною критично важливі послуги, зокрема, фінансування та страхування танкерів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Для запровадження цих заходів необхідне внесення змін до шостого пакету санкцій ЄС проти рф, які були введені через повномасштабний напад росії на Україну 24 лютого. Документ передбачає запровадження заборони на купівлю російської нафти з 5 грудня, а також заборону європейським компаніям надавати третім країнам страхові та фінансові послуги, пов’язані з російською нафтою.

Чи буде обмеження цін ефективним — поки невідомо. Крім того є ще одна проблема — деякі країни виступили проти такої ініціативи, наприклад, Індія, яка є одним з найбільших покупців російської нафти.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Попри це у США наголошують, що обмеження ціни матиме ефект навіть попри рішення Індії не приєднуватися до ініціативи, адже країни G7 все одно матимуть змогу використовувати це для впливу на переговори з рф щодо нижчих цін.

Варто зазначити, що раніше в рф заявили, що не співпрацюватимуть з країнами, які обмежать ціни на російську нафту.

Коментарі

Всі новини