Facebook Pixel

Шок через «Бучанську різанину» та нові плани рашистів: дайджест іноземних ЗМІ за 2–4 квітня

Західні ЗМІ й далі пишуть про війну в Україні: 2 — 4 квітня медіа висвітлювали реакцію західних країн на звірства російських окупантів у Київській області, зокрема, шок через фото з Бучі, обіцянки та заклики посилити санкції проти рф і провести незалежне розслідування кожного злочину проти людяності. Водночас Захід обговорює перемогу «друзів Путіна» в Сербії та Угорщині.

The Page пропонує свіжий огляд того, про що пишуть європейські та американські медіа, висвітлюючи 38 — 40 дні активного російського вторгнення.


Негайного ембарго на криваву нафту не буде

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

BBC повідомляє, що Берлін не запроваджуватиме негайне ембарго на російські енергоносії попри звірства в Україні, заявив міністр економіки Німеччини Роберт Хабек.

Але, за його словами, найбільша економіка ЄС працює над тим, щоб відключити енергію окупантів України.

Quote«Ми працюємо над ембарго та заходами, які щодня завдають шкоди Путіну. Ми на правильному шляху, і цього тижня ми досягнемо більшого прогресу. Ми працюємо над незалежністю від російського газу, вугілля та нафти», — запевнив Хабек.

Він додав, що до вторгнення Росії в Україну 35% нафти надходило в Німеччину з Росії. Зараз цифра впала приблизно до 25%. У попередніх заявах Хабек також говорив, що після вторгнення залежність Німеччини від російського газу зменшилася з 55% до 40%.

За його словами, цього тижня буде ухвалено рішення про нові санкції проти Росії через вбивства мирних жителів у Бучі та інших населених пунктах в Україні.

Грузія різко засудила «Бучанську різанину»

Фото: Генштаб ЗСУ

Фото: Генштаб ЗСУ

BBC пише, що МЗС Грузії різко засудило вбивства мирних жителів у місті Бучі.

Міністерство написало у Twitter:

Quote«Нас приводять у відчай сцени жорстоких звірств. Усі, хто причетний до цих воєнних злочинів, мають відповісти!»

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі зі свого боку назвала «Бучанську різанину» злочином проти людяності.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Нагадаємо: уряд Грузії зазнав різкої критики з боку опозиції за мляву підтримку України. Кабмін неодноразово заявляв про підтримку України, але відмовлявся приєднатися до санкцій проти Росії.

Президент України Володимир Зеленський минулого тижня відкликав посла України в Грузії, заявивши:

Quote«За всієї поваги, якщо не буде зброї, не буде санкцій, не буде обмежень для російського бізнесу, тоді шукайте іншу роботу».

Знищення України та народу: нові плани рашистів

Колаж PG

Колаж PG

Sky News звернуло увагу на статтю російського медіаексперта Тимофія Сергійцева, яку опублікувало державне ЗМІ «РИА Новости». Видання зазначає, що стаття викликає тривогу, особливо через висвітлення очевидних цілей Москви в Україні.

Російська риторика про «денацифікацію», звісно, не нова, і варто повторити від самого початку: твердження про те, що Україною керують нацисти, є хибними, і цей факт підтверджується тим, що президент Зеленський — єврей, пише видання.

Проте деякі висловлювання Сергійцева особливо шокують, зазначає автор матеріалу.

Ось декілька рядків із його статті «Що Росії робити з Україною?»:

Quote«Крім еліти, значна частина народних мас є пасивними нацистами, тобто посібниками нацизму. Вони підтримували нацистську владу й потурали їй».
Quote«Справедливе покарання для цієї частини населення можливе лише як несення неминучих тягарів справедливої війни проти нацистської системи».
Quote«Назву Україна, мабуть, не може бути збережено як назву будь-якої цілком денацифікованої державної формації на території, звільненій від нацистського режиму».
Quote«Соціальне «болото», яке активно й пасивно підтримує його, має пройти через тяготи війни та перетравити цей досвід як історичний урок і спокутування».
ria1.jpg
ria2.jpg
ria3.jpg
ria1.jpg Thumb ria2.jpg Thumb ria3.jpg Thumb

Ми вже писали про те, як пропагандистське видання рф «РИА Новости» ще 26 лютого 2022 року випадково опублікувало матеріал про перемогу московії, а також про «новий багатовекторний світ» Путіна, що планував не тільки знищити українську незалежність, але й поставити англосаксів на коліна.

Росію можуть вигнати з Ради ООН із прав людини

Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Sky News також повідомляє, що США вимагатимуть виключення росії з Ради ООН із прав людини. Американці звернуться до Генасамблеї ООН із відповідним проханням, заявила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Двома третинами голосів Асамблеї, що складається зі 193 членів, державу-терориста можуть усунути від членства в Раді за постійні грубі та систематичні порушення прав людини.

Очевидно, така заява повʼязана з фото звірств російських загарбників у Київській області, які цими вихідними облетіли весь світ. Ми писали про реакцію світу на «Бучанську різанину», а також пояснювали, чому вона може стати «чорним лебедем» війни росії проти України.

ООН шокували фото мертвих жителів Бучі

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

The Guardian цитує Верховну комісарку ООН із прав людини Мішель Бачелет, яка заявила, що фото мертвих мирних жителів на вулицях Бучі викликали в неї жах:

Quote«Повідомлення, що надходять із цієї та інших областей, порушують серйозні та тривожні питання про можливі воєнні злочини, серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та серйозні порушення міжнародного права з прав людини».

Управління ООН із прав людини заявило, що його співробітники на місцях ще не змогли перевірити цифри та подробиці, які повідомляють українські офіційні особи. Бачелет заявила:

Quote«Вкрай важливо, щоб усі тіла було ексгумовано та ідентифіковано, щоб можна було поінформувати сім'ї жертв і встановити точні причини смерті».

The Guardian також процитувала прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, який напав із різкими словами критики на президента Франції Еммануеля Макрона:

Quote«Скільки разів ви вели переговори з Путіним і чого досягли? Ми не обговорюємо, ми не ведемо переговорів зі злочинцями. Зі злочинцями треба боротися. Ніхто не вів переговорів із Гітлером. Ви б стали вести переговори з Гітлером, Сталіним, Пол Потом (камбоджійський революціонер і політичний діяч, диктатор, лідер «Червоних кхмерів».Прим. ред.)?»
Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Моравецький закликав провести розслідування дій росії в Україні та застосувати додаткові санкції:

Quote«Ці криваві розправи, вчинені росіянами, російськими солдатами, заслуговують на те, щоб називатися тим, чим вони є. Це геноцид і його треба засудити».

Премʼєр також звернувся до канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо економічних санкцій:

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Quote«Сьогодні Берліну варто дослухатися не до голосів німецьких бізнес-лідерів, німецьких мільярдерів, які, ймовірно, заважають діяти, а до голосів невинних жінок і дітей».

Москва хоче повернути фахівців, які втекли за кордон

Колаж PG

Колаж PG

Reuters повідомляє, що Росія шукає способи переманити висококваліфікованих фахівців з-за кордону.

Москва розмірковує, які додаткові стимули їй потрібно запропонувати висококваліфікованим експатріантам, щоб переконати їх повернутися додому.

Росія має репутацію країни, яка «виробляє» інженерів світового рівня та інших технічних фахівців. Упродовж багатьох років вона намагалася протистояти відтоку своїх найрозумніших учених, нагадує видання.

Проте військове вторгнення рф в Україну спонукало тисячі росіян залишити країну.

Поточна програма пільг для тих, хто повернеться передбачає компенсацію вартості переїзду, шість місяців допомоги безробітним, інші фінансові стимули.

Прокремлівські ЗМІ з посиланням на джерела, наближені до уряду, запевнили, що фахівці виявляють інтерес до повернення на росію, оскільки зіткнулися з тиском західних країн.

Друзі Путіна: Орбан назвав Зеленського супротивником

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

CNN аналізує, що означає перемога пропутінських лідерів, які перемогли в Угорщині та Сербії.

Перемога відкрито проросійських партій у цих країнах дала кривавому диктатору шанс упевнитися в тому, що в нього ще є «друзі» на Заході, вважає видання.

Найзначніша перемога випала на долю прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана та його націоналістичної партії «Фідес». Важливим є те, що Угорщина є членом і ЄС, і НАТО.

Орбан заявив, що партії довелося боротися зі значною кількістю супротивників, з-поміж яких він назвав «брюссельських бюрократів», міжнародні ЗМІ та... президента України Володимира Зеленського.

Путін уже поспішив привітати Орбана з перемогою. Але навряд чи це вплине на рішучість ЄС щодо України, хоча Угорщина й намагається заблокувати ембарго на російські енергоносії, вважає CNN.

Сербія: залежність від газу рф і Косова

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

Зовсім інша ситуація в Сербії, оскільки вона не є членом ЄС чи НАТО. Президент Сербії Александр Вучич опинився в скрутному становищі через вторгнення Росії в Україну.

Упродовж багатьох років він намагався балансувати, зберігаючи підтримку, міцні дипломатичні й економічні зв'язки з Росією та країнами Заходу й особливу прихильність до Путіна.

Під час передвиборчої кампанії Вучич не відхилявся від цього балансу. Сербія майже цілковито залежить від російського газу, а її армія підтримує зв'язки з російськими військовими.

І хоча Сербія підтримала дві резолюції ООН, які засуджують вторгнення росії в Україну, вона відмовилася запроваджувати санкції проти Москви. Кремль також підтримує протистояння Белграда та Косова.


Замість післямови. Попри шок усього цивілізованого світу через фотографії жахіть, що відбувалися в Київській області, миттєвої реакції Заходу на звірства росіян очікувати не варто. Утім, заяви й обіцянки США та ЄС подають надію, адже ще більший зашморг на шиї економіки москви пришвидшує її зубожіння та ізоляцію, а отже, потенційно скорочує і тривалість активної фази вторгнення.

Невтішні результати виборів у Сербії та Угорщині були передбачуваними, і Київ навряд чи міг очікувати суттєвої допомоги від цих країн.

Водночас різке засудження Грузією дій окупантів в Україні свідчить про можливість приєднання Тбілісі до активніших кроків або хоча б розслідування злочинів проти людяності, що їх творить путінський режим. Надихають також заклики Польщі до введення справді серйозних санкцій через порушення рф усіх можливих законів і правил ведення війни та саме вторгнення. Україна виборює свою незалежність уже 40 добу.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉