Facebook Pixel

Бучанська різанина як наслідок загравання з Путіним: головне про війну в Україні 2–4 квітня

В Україні триває 40-й день війни проти російських окупантів. The Page зібрало новини за вихідні та понеділок у сфері бізнесу, політики та економіки, які допоможуть дізнатися більше про ситуацію в країні, яка вже понад місяць бореться за своє право на існування.


Головними подіями цих днів стали:

Фото: t.me/OP_UA

Фото: t.me/OP_UA

  • трагічні події в окупованій Бучі під Києвом уже отримали назву «Бучанська різанина» (#BuchaMassacre). 2 — 3 квітня світ побачив жахливі кадри з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, а також десятків селищ Київської області з розстріляними, закатованими, зґвалтованими людьми (як жінками, так і дітьми).
Фото: Wikipedia

Фото: Wikipedia

Ми докладно розписали, як світ відреагував на реалії української війни та чому саме «Бучанська різанина» може стати її «чорним лебедем»;

Згідно з повідомленням американців, Київ з-поміж іншого отримає:

  1. Ракетні системи з лазерним наведенням
  2. Тактичні безпілотні літальні апарати Switchblade (дрони-самовбивці)
  3. Безпілотні авіаційні системи Puma
  4. Системи боротьби з безпілотниками
  5. Броньовані високомобільні багатоцільові колісні машини (Humvee)
  6. Прилади нічного бачення, тепловізори та оптику
  7. Системи захищеного тактичного зв'язку.
  • Президент України Володимир Зеленський запросив до України колишню канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і колишнього президента Франції Ніколя Саркозі до Бучі, аби вони на власні очі побачили наслідки співпраці Європи з Путіним.

Виступаючи в Бучі особисто, президент ще раз пояснив, що такими є наслідки загравання з російською федерацією. У відповідь на запрошення Меркель зазначила, що вважає правильним рішення не брати Україну в НАТО.

Зеленський зі свого боку порадив тим, хто зараз перебуває в Кремлі, «думати швидше, якщо ще є чим», бо розмовляти на переговорах стає все важче з кожним свідченням страшного геноциду, який тут вчиняють нелюди Путіна.

Фото: t.me/OP_UA

Фото: t.me/OP_UA

Політика

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

За попередніми даними, партія чинного прем'єра Угорщини Віктора Орбана «Фідес» перемогла на виборах до парламенту 3 квітня. Вона лідирує з 53,71% голосів і може розраховувати на 135 зі 199 місць.

У Сербії, де 3 квітня обирали президента та парламент, чинний президент Александар Вучич також оголосив про перемогу, передає «Інтерфакс-Україна». Дані поки що попередні: після підрахунку 18% голосів Вучич набирає 66,15%, але екзитполи обіцяють йому 59,8% голосів.

На виборах до парламенту перемагає коаліція «Разом можемо все» на чолі із «Сербською прогресивною партією» Вучича. За попередніми даними, її підтримали понад 50% виборців.

Фото: Getty Images

Фото: Getty Images

За словами Вучича, країна продовжить політику військового нейтралітету й не кенселитиме російську культуру.

  • Премʼєр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Німеччина активніше за інші країни ЄС перешкоджає посиленню санкцій проти рф. Він закликав голову німецького уряду Олафа Шольца «менше слухати бізнесменів», а Європу загалом, а також до рішучих дій проти росії, передав tvn24.pl.
Quote«Немає потреби закривати очі угорцями. Кожен, хто читає стенограми засідань Європейської ради, знає, що Німеччина є головним гальмом дуже сильних санкцій проти Росії», — підкреслив Моравецький.

Економіка

Фото: facebook.com/denis.kudin.3

Фото: facebook.com/denis.kudin.3

  • У I кварталі ВВП України впав на 16% проти аналогічного періоду 2021 року. Тут треба розуміти, що майже дві третини кварталу Україна не перебувала в гострій стадії війни, зазначив перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

Водночас падіння ВВП за весь 2022 рік може сягнути 40%, додав заступник міністра.

  • Діти віком до 18 років у разі виїзду з України за кордон зможуть вивезти до 10 тис. євро готівки, оскільки їх вважають окремими особами. Єдина умова: бланк за дитину заповнить дорослий. Це означає, що ліміт валюти для матері з трьома неповнолітніми дітьми без подання декларації становить 40 тис. євро, пише Obozrevatel.
Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

Як пояснив директор департаменту відкритих ринків Національного банку Олексій Лупін, НАБУ попросило НБУ надіслати офіційне роз'яснення на митницю, яка трактує цю норму некоректно.

  • На спеціальному рахунку Нацбанку залишилося лише 15 млн грн для допомоги армії, відзвітував український центробанк. Суму в розмірі 14,35 млрд грн уже було виділено на потреби військових. Зокрема, Нацгвардії України пішли 950 млн грн, Нацполіції – 1,65 млрд грн, Міноборони – 10,78 млрд грн, Державній прикордонній службі – 980,2 млн грн.

Бізнес

Фото: facebook.com/wargaming.net

Фото: facebook.com/wargaming.net

Водночас доступ до ігор для росіян і білорусів збережеться, повідомила Wargaming. Унаслідок цього рішення студія Lesta із Санкт-Петербурга, де був акумульований бізнес на московії, стане незалежною, а мінську студію закриють. Wargaming очікує значних збитків через передачу свого бізнесу у РФ.

  • Санкційний каток закатає російську економіку в асфальт, розповів голова МЗС України Дмитро Кулеба в себе у Facebook.

Міжнародний бізнес, за його словами, згортає взаємодію з Росією.

Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Результати за останні дні маємо такі:

  1. Wizz Air скасовує всі рейси до РФ та з неї щонайменше до 30 жовтня 2022 року.
  2. Фінський виробник лісозаготівельної техніки Ponsse PLC пішов з росії та Білорусі.
  3. Данський виробник теплової автоматики, холодильної та приводної теxніки Danfoss оголосив про виxід із рф.
  4. Американська Amsted Rail Company закриває офіс у Москві та згортає виробництво підшипників у Саратові.
  5. Disney від 7 квітня повністю зупиняє прокат фільмів у російських кінотеатрах.
  6. Виробництво на заводі ПСМА Рус у Калузі, де збирають Peugeot, Citroen, Opel, припиняється через брак складників.
  7. Аукціон Christie’s заборонив брати участь у торгах клієнтам із росії та Білорусі.

Контекст.

Подякувати 🎉