Facebook Pixel

Друзі Путіна перемогли на виборах в Угорщині та Сербії

Чинний прем'єр-міністр Угорщини 58-річний Віктор Орбан заявив, що його партія «Фідес» (Fidesz) перемогла на виборах до парламенту 3 квітня. Після опрацювання приблизно 86% бюлетенів владний альянс «Фідес» – Християнсько-демократична народна партія лідирує з 53,71% голосів і може розраховувати на 135 зі 199 місць. Лідер опозиції Петер Маркі-Зай уже визнав поразку.

«Ми перемогли!» — заявив Орбан, виступаючи перед прихильниками. Він також розкритикував Брюссель і президента Володимира Зеленського, назвавши їх опонентами.

Владний блок зберігає за собою конституційну більшість. Коаліція кількох опозиційних партій наразі отримує 34,48% голосів (56 місць). За націоналістичне об'єднання «Наша батьківщина» проголосували 6,31% виборців (7 місць).

Партія «Фідес» перебуває при владі 12 років.

Явка на виборах перевищила 63%.

У Сербії 3 квітня обирали президента та парламент.

Чинний президент 52-річний Олександр Вучич оголосив про перемогу. Президент заявив, що продовжить політику військового нейтралітету й не вступатиме у військові союзи. Сербія прагнутиме зберегти партнерські та дружні відносини з Росією та продовжить шлях у Євросоюз. Він гарантував, що Сербія «ніколи не виключить Достоєвського зі шкільної програми» й «ніхто не виключить опери Чайковського».

Після підрахунку 18% голосів Вучич набирає 66,15%, випливає з даних виборчої комісії. Екзитполи віддають перемогу Вучичу з 59,8% голосів.

На парламентських виборах перемагає коаліція «Разом можемо все» на чолі з владною «Сербською прогресивною партією» Вучича. За коаліцію, за останніми даними, проголосували понад 50% виборців.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉