Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. підготувало добірку останніх повідомлень про це на 3 квітня.
Економіка
Російський газ більше не надходить до Латвії, Литви та Естонії. Балтійський ринок зараз забезпечують запаси палива в підземних сховищах. У Литві заявили, що вони зможуть забезпечувати енергетичні потреби завдяки постачанню зрідженого палива морем.
Путін запровадив заборону на використання закордонного програмного забезпечення на об'єктах критичної інформаційної інфраструктури. Він запроваджується з 1 січня 2025 року. Як перший етап із 31 березня заборонено купівлю імпортного софту без погодження з регулятором.
Болгарія отримала повідомлення від «Газпрому» про оплату газу в рублях, проте й далі сплачуватиме в євро. Про це повідомив міністр енергетики Олександр Ніколов.
Міністр з інтеграції та макроекономіки Євразійської економічної комісії Сергій Глазьєв вважає, що підприємства, які зупинили роботу в Росії, варто передати трудовим колективам. Він пояснив це необхідністю збереження робочих місць.
Нідерланди готують регулювання, яке заборонить засновувати трасти для громадян і компаній, якщо їх створено у РФ і Білорусі або якщо їхній бенефіціар має резидентство в цих країнах.
Санкції
Німеччина має намір 4 квітня обговорити з партнерами посилення санкцій проти Росії, заявив міністр фінансів ФРН.
Глава МЗС ФРН заявила, що ЄС посилить санкції проти Росії й надасть ще більшу підтримку Києву.
У Японії вважають, що санкції проти Росії лише посилюватимуться – послаблювати обмеження можна буде, коли настане мир, заявив міністр економіки.
Російські олігархи намагаються уникнути західних санкцій, приховуючи яхти, літаки та інше рухоме майно в країнах, де його найважче виявити, заявили в Мін'юсті США. Йдеться і про людей, які наразі не потрапили під обмеження, але вже готуються до цього, зазначили у відомстві.
До Держдуми РФ 4 квітня внесуть закон про запровадження кримінальної відповідальності за дотримання західних санкцій у Росії. Раніше у РФ запровадили кримінальну відповідальність за заклики до санкцій проти країни. Максимальне покарання за цією статтею – три роки позбавлення волі.
Суспільство
Ростуризм достроково закриє продажі турів із кешбеком у ніч на 9 квітня. Спершу закінчення продажів планувалося на 30 квітня, проте попит на програму виявився «величезним», а виділені на неї бюджетні кошти майже витрачено.
Санкції ЄС щодо заборони на продаж до Росії предметів розкоші дорожче за 300 євро вимагають від французької компанії Chanel запровадити обмеження на операції з «певними фізичними та юридичними особами». Про це заявили в головному офісі Chanel у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення про те, що в магазинах бренду за кордоном від росіян вимагають зобов'язатися не ввозити товари на батьківщину та не носити їх у Росії. Компанія повідомила, що працює над «покращенням процедури», і вибачилася за непорозуміння та незручності.
Хакери з групи Anonymous повідомили, що викрали особисті дані 120 тисяч російських військових, які воюють в Україні. «Усі солдати, які беруть участь у вторгненні в Україну, мають постати перед військовим трибуналом», – йдеться в повідомленні.