Facebook Pixel

Євросоюз виділяє 17 млрд євро для біженців з України

Європейська Рада затвердила законодавчі поправки, що відкривають можливість для держав-членів Союзу використовувати ресурси з Фонду політики згуртування та Фонду європейської допомоги для біженців з України.

Це рішення дасть змогу «розпечатати» додаткові ресурси для забезпечення біженців базовим соціальним захистом. Він передбачає забезпечення житлом, надання освіти та медичного обслуговування, а також низку заходів щодо боротьби проти пандемії COVID-19.

Згідно з новими правилами, країни ЄС зможуть додатково використати до 9,5 млрд євро в рамках програми цивільного захисту ЄС REACT-EU на 2022 рік. Ці кошти йдуть на додачу до невикористаних фондів регіонального розвитку в бюджетний період 2014 — 2020 років.

Загальний обсяг фінансування, яке національні уряди можуть направити на допомогу біженцям з України, становить 17 млрд євро.

Також Єврорада ухвалила додатки щодо використання невикористаних фондів ЄС із внутрішніх справ на 2014 — 2020 роки ще впродовж одного року, а також фондів із бюджету 2021 — 2027 років на притулок, міграцію та інтеграцію.

Нові регуляторні правила та правові програми набудуть чинності за день після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉