Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Як знайти житло за кордоном. 10 сайтів, які стануть у пригоді українцям, що тікають від війни

Пошук житла за кордоном. Топ-10 сайтів, які допоможуть українським біженцям. Фото: dtkt.ua

Пошук житла за кордоном. Топ-10 сайтів, які допоможуть українським біженцям. Фото: dtkt.ua

Українці, яким довелося залишити свої будинки через вторгнення Росії в Україну, можуть знайти прихисток як в Україні, так і за кордоном завдяки численним застосункам, створеним волонтерами.

З першого дня війни свої домівки залишили вже понад 9 мільйонів українців, насамперед із регіонів, де тривають бойові дії, а також розташованих поблизу них. За межі країни з них виїхали 4 мільйони.

За останній місяць волонтери розробили багато ресурсів на допомогу українським переселенцям, щоб вони могли швидко знайти безпечне місце для перебування як в Україні, так і за кордоном.

MAPAHELP – сайт із мапою, на якій позначено, хто й де може допомогти українцям. На ресурсі можна побачити фото житла, є контакти власників помешкань. Тут можна знайти не лише житло, а й центри психологічної, гуманітарної або правової допомоги. А також пункти, де можна отримати їжу, одяг і ліки.

SHELTER4UA - вебзастосунок, розроблений групою волонтерів, який має на меті зв’язати тимчасово переміщених громадян з України та іноземців, які можуть надати їм притулок. На сайті є карта доступних тимчасових помешкань.

Сайт пропонує дуже дешеву або навіть безоплатну оренду квартир для українців. Через застосунок можна знайти житло самому або попросити зробити це волонтерів. На сайті також розміщено корисні матеріали про те, як отримати притулок у країнах Європи.

Сторона, що приймає біженців, заповнює онлайн-форму, надає коротку інформацію про місце, де розташоване житло, кількість спальних місць, умови та контактні дані. Після перевірки житло додається в базу shelter4ua.

Географія країн, що готові надати житло для українських біженців. Фото: скрин із сайту SHELTER4UA

Географія країн, що готові надати житло для українських біженців. Фото: скрин із сайту SHELTER4UA

PRYKHYSTOK - тут усі охочі можуть надати житло для евакуйованих, а біженці можуть його знайти. З першого дня війни тут уже оприлюднено понад 12 тисяч пропозицій і запропоновано понад 40 тисяч ліжко-місць. Житло пропонується як в Україні, так і за кордоном, включно з країнами Латинської Америки та Австралією.

Усі помешкання, представлені на сайті, безоплатні. Однак бронювати житло на сайті рекомендується не раніше, ніж за 1 день до прибуття.

ІCANHELP — вебзастосунок, що допомагає знайти безоплатне житло нужденним. За допомогою інтерактивної мапи українці можуть знайти житло в будь-якому куточку світу.

На сайті представлено дуже багато житла у Європі, на Американському континенті, в Австралії й навіть на островах. На мапі позначено адреси та власників житла, з якими можна зв'язатися безпосередньо в їхніх соціальних мережах.

UKRAINETAKESELTER — цей застосунок розробили студенти з Гарварда, він працює 12 мовами. Тут українські біженці, що тікають від війни, можуть знайти прихисток за межами своєї країни. Господарі окремих кімнат, гуртожитків, готелів подають свої оголошення, на які можна відгукнутися, зв’язавшись телефоном або в месенджерах.

У біженців застосунок запитує лише місцеперебування для відображення найближчих пунктів розміщення. Власники житла також надають мінімальну інформацію — контакти та назву населеного пункту.

UKRAINENOW — цей застосунок є глобальною ініціативою, що допомагає Україні справлятися з вторгненням і гуманітарною кризою внаслідок воєнних дій. Це неприбуткова організація, яка об'єднує волонтерів з усього світу. Тут можна не тільки знайти житло, транспорт, щоб до нього дістатися, роботу тощо, але й приєднатися до волонтерського руху.

Host4Ukraine — сайт із мапою, який пропонує біженцям безпечне житло за кордоном. Платформа для прихистку біженців у Європі — ресурс, що допомагає українським біженцям зв'язатися з європейцями, які готові надати своє житло.

Як йдеться на сайті, який закликає всю Європу допомагати українцям, «це може бути будинок. Це може бути кімната. Це може бути ліжко. Це може бути диван. Це може бути подушка на підлозі. Поки це теплий і безпечний простір, він допомагатиме українському народу».

Host4Ukraine підтримується національними та міжнародними інформаційними агентствами, як-от MTV Uutiset та Bloomberg.

UNTERKUNFT-UKRAINE — найбільша платформа для пошуку житла в Німеччині. Пропозиції здебільшого короткострокові. Люди надають кімнату в себе вдома, але зазвичай важко розраховувати, що вони прийматимуть вдома біженців, до того ж таких, що не знають мову, довше, ніж місяць — півтора. Тому за цей час треба знайти довгострокове житло або принаймні гуртожиток.

STIPSKARTU.LT усе про житло в Литві. Тут литовські волонтери надають прихисток для 10 тисяч біженців з України й допомагають із транспортом.

Euroguide.live – сайт з інформацією для біженців у ЄС, зокрема й про отримання притулку, що постійно оновлюється. Тут також надано всю необхідну інформацію щодо правил приймання біженців у кожній країні, а також контакти та посилання на посольства й волонтерські організації.

На всіх сайтах задля безпеки рекомендується перевіряти власників житла через соцмережі — переконатися, що в профілях відображаються реальні люди зі справжніми іменами, є фотографії їхніх друзів і родини.

Окрім того, волонтери радять обмінюватися копіями ідентифікаторів електронною поштою. А тим, хто отримує притулок, після прибуття радять стати на облік до місцевих міграційних органів, зокрема для безпечного проживання.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини