Facebook Pixel

Обстріл ОДА та переговори щодо Криму та ОРДЛО: головне про війну в Україні 29 березня

В Україні триває 34-й день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на новини у сфері бізнесу, політики та економіки. The Page пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.


Головними подіями цього дня стали:

Фото: facebook.com/VitaliiKimODA

Фото: facebook.com/VitaliiKimODA

  • російські війська обстріляли будівлю ОДА в Миколаєві, загинули семеро людей, постраждали 22 особи. Про це повідомив голова ОДА Віталій Кім.

За даними ДСНС, окупанти влучили в адміністративну будівлю, зруйновано всі 9 поверхів;

  • Міноборони РФ заявило про кардинальне скорочення військової активності на Київському та Чернігівському напрямках.
Quote«З огляду на те що в Києві прийматимуть відповідні основні рішення, мають бути створені умови для подальшої нормальної роботи», — йдеться в повідомленні пропагандистських росЗМІ з посиланням на Міноборони РФ.

Водночас міністр оборони РФ Сергій Шойгу вперше за багато днів з’явився перед журналістами й заявив, що Збройні сили РФ зосередять зусилля на «звільненні Донбасу».

Політика

Фото: facebook.com/david.braun.50951

Фото: facebook.com/david.braun.50951

  1. Зафіксувати позиції України та Росії щодо Криму на 15 років, упродовж цього часу проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя.
  2. Упродовж цих 15 років Україна та Росія не використовуватимуть збройні сили для розв'язання питання Криму.
  3. Проблему ОРДЛО обговорять на особистій зустрічі президенти Росії та України, і тільки після відведення військ можливий референдум із цього питання.

В обмін на позаблоковий статус Україна також вимагає підписати договір безпеки, аналогічний 5-й статті статуту НАТО: якщо Україна стане об'єктом агресії, після триденних консультацій країни-гаранти мають надати Україні озброєння, військову допомогу та закрити її небо. Крім того, усі гаранти мають сприяти вступу України у ЄС.

  • Нідерланди заявили про висилання 17 російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.

Як повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра, ці офіцери розвідки під дипломатичним прикриттям загрожують безпеці його країни.

Економіка

es.jpeg
  • 28 березня набула чинності постанова Кабміну від 26 березня 2022 року. Нею запроваджено обмеження націнки на преміальні бензини та дизельне пальне – не більш як 5% регульованих роздрібних цін на звичайне паливо, йдеться в постанові. Вартість преміальних бензинів і дизпалива тепер не мусить перевищувати 35,21 грн/літр і 39,30 грн/літр.
  • Європейський Союз загалом (не тільки країни G7, про що ми вже писали раніше) не сплачуватиме за російський газ у рублях. Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер підтвердив, що позиція ЄС збігається з позицією «Великої сімки».

Бізнес

Фото: NATIONAL CRIME AGENCY

Фото: NATIONAL CRIME AGENCY

  • Велика Британія заарештувала першу яхту російського бізнесмена у своїх водах, пише ВВС.
Фото: NATIONAL CRIME AGENCY

Фото: NATIONAL CRIME AGENCY

Яхта під назвою Phi коштує $49,9 млн і належить бізнесмену, ім`я якого британська влада не називає. Ця людина зараз не перебуває під санкціями, але має тісні зв’язки з Володимиром Путіним.

  • Українці створили сайт Don't Fund War, що дає змогу ознайомитися з переліком компаній, які пішли з російського ринку, частково там залишилися або відмовляються йти. Сайт розробив Ігор Баракаєв — український розробник зі Стенфорда. Сайт також дає поради, як можна вплинути на компанії, що вперто залишаються працювати у РФ.

Контекст.

Подякувати 🎉