В Україні триває 34-й день війни проти російських окупантів. Цей день був багатим на новини у сфері бізнесу, політики та економіки. пропонує дайджест, який допоможе дізнатися більше про ситуацію в Україні.
Головними подіями цього дня стали:

Фото: facebook.com/VitaliiKimODA
- російські війська обстріляли будівлю ОДА в Миколаєві, загинули семеро людей, постраждали 22 особи. Про це повідомив голова ОДА Віталій Кім.
За даними ДСНС, окупанти влучили в адміністративну будівлю, зруйновано всі 9 поверхів;
- Міноборони РФ заявило про кардинальне скорочення військової активності на Київському та Чернігівському напрямках.
«З огляду на те що в Києві прийматимуть відповідні основні рішення, мають бути створені умови для подальшої нормальної роботи», — йдеться в повідомленні пропагандистських росЗМІ з посиланням на Міноборони РФ.
Водночас міністр оборони РФ Сергій Шойгу вперше за багато днів з’явився перед журналістами й заявив, що Збройні сили РФ зосередять зусилля на «звільненні Донбасу».
Політика

Фото: facebook.com/david.braun.50951
- У Стамбулі пройшов черговий раунд переговорів між українською та російською сторонами. Було уточнено позиції України з безпеки, щодо питань Криму та ОРДЛО. Зокрема, за словами Давида Арахамії, Київ запропонував таке:
- Зафіксувати позиції України та Росії щодо Криму на 15 років, упродовж цього часу проводити двосторонні переговори про статус Криму та Севастополя.
- Упродовж цих 15 років Україна та Росія не використовуватимуть збройні сили для розв'язання питання Криму.
- Проблему ОРДЛО обговорять на особистій зустрічі президенти Росії та України, і тільки після відведення військ можливий референдум із цього питання.
В обмін на позаблоковий статус Україна також вимагає підписати договір безпеки, аналогічний 5-й статті статуту НАТО: якщо Україна стане об'єктом агресії, після триденних консультацій країни-гаранти мають надати Україні озброєння, військову допомогу та закрити її небо. Крім того, усі гаранти мають сприяти вступу України у ЄС.
- Нідерланди заявили про висилання 17 російських дипломатів, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.
Як повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра, ці офіцери розвідки під дипломатичним прикриттям загрожують безпеці його країни.
Економіка

- 28 березня набула чинності постанова Кабміну від 26 березня 2022 року. Нею запроваджено обмеження націнки на преміальні бензини та дизельне пальне – не більш як 5% регульованих роздрібних цін на звичайне паливо, йдеться в постанові. Вартість преміальних бензинів і дизпалива тепер не мусить перевищувати 35,21 грн/літр і 39,30 грн/літр.
- Європейський Союз загалом (не тільки країни G7, про що ми вже писали раніше) не сплачуватиме за російський газ у рублях. Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер підтвердив, що позиція ЄС збігається з позицією «Великої сімки».
Бізнес

Фото: NATIONAL CRIME AGENCY
- Велика Британія заарештувала першу яхту російського бізнесмена у своїх водах, пише ВВС.

Фото: NATIONAL CRIME AGENCY
Яхта під назвою Phi коштує $49,9 млн і належить бізнесмену, ім`я якого британська влада не називає. Ця людина зараз не перебуває під санкціями, але має тісні зв’язки з Володимиром Путіним.
- Українці створили сайт Don't Fund War, що дає змогу ознайомитися з переліком компаній, які пішли з російського ринку, частково там залишилися або відмовляються йти. Сайт розробив Ігор Баракаєв — український розробник зі Стенфорда. Сайт також дає поради, як можна вплинути на компанії, що вперто залишаються працювати у РФ.
Контекст.
- Ми щодня оновлюємо хроніку економічної війни світу проти Росії — ось тут
наводить нові дані на 29 березня.
- Раніше ми надавали оперативну інформацію про російсько-українську війну на 12:00 29 березня 2022 року.
- Крім того, ми щодня висвітлюємо бойові втрати російських загарбників — ось дані про втрати окупантів на 29 березня 2022 року.