Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: нове на 29 березня (ОНОВЛЕНО)

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 29 березня.

Економіка

Мінфін РФ запропонував інвесторам достроково, 31 березня, отримати виплати за євробондами. Строк погашення облігацій на $2,2 млрд – 4 квітня. Дострокові виплати запропоновано в рублях.

Євросоюз підтримує рішення країн G7 про відмову від сплати російського газу в рублях, заявив офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер.

Суверенний фонд Об'єднаних Арабських Еміратів Mubadala вирішив припинити всі інвестиції в Росію. Активи у РФ становлять менш ніж 1% загального портфеля фонду в розмірі $243 млрд. Портфель Mubadala в Росії налічує приблизно 45 проєктів. Загалом Фонд мав намір інвестувати в Росії майже $6 млрд.

Найбільший виробник підшипників у світі та в Росії шведська компанія SKF заявила про припинення роботи у РФ і зупинила свій завод у Твері. Крім SKF, у Росії є ще два іноземні виробники підшипників — американські Amsted Rail і Timken. Наразі вони не повідомляли про свою реакцію на війну в Україні.

Швейцарський банк Credit Suisse відмовляється від нового бізнесу у РФ і скорочує свою присутність у країні.

Американська корпорація Bal - великий виробник алюмінієвих банок із виручкою $13,8 млрд у 2021 році — оголосила про рішення залишити Росію. «На додаток до оголошеного минулого тижня зупинення майбутніх інвестицій у Росії ми вирішили негайно скоротити угоди на трьох наших виробничих підприємствах і домагаємося продажу нашого російського бізнесу новому власнику», — йдеться в офіційному повідомленні.

Канадська нафтосервісна компанія Calfrac Well Services зупинила інвестиції у РФ і скасувала постачання обладнання та запчастин до країни.

Французька компанія з торгівлі спортивними товарами Decathlon заявила про повне зупинення діяльності у РФ. Але причиною цього в офіційній заяві названо не війну в Україні, а складнощі з постачанням. Ця компанія входить в одну групу з Auchan і Leroy Merlin, які продовжують роботу у РФ.

Агентство «РБК» виявило не менш як 50 заявок на реєстрацію відомих світових товарних знаків, поданих росіянами. З-поміж них: Durex, Apple, Mastercard, BMW, Chanel, McDonald's. Раніше ці компанії частково чи повністю зупинили свою роботу в Росії. «Хто нам заважає, якщо вони йдуть із країни? Це їхній вибір», – заявив агентству підприємець, який планує розвивати виробництво своїх товарів під маркою Durex.

torgovaya-marka.jpg

Санкції

Уряд Великої Британії закликав держсектор аж до лікарень переглянути всі контракти з держзакупівель у РФ та Білорусі, зокрема й енергоресурсів. За можливості їх потрібно розірвати або змінити постачальника. Загалом від початку війни в Україні Британія наклала санкції на 1000 фізосіб і компаній із РФ.

Японія оголосила, що з 5 квітня запроваджує заборону на експорт у Росію предметів розкоші. До переліку потрапили автомобілі преміумкласу, ювелірні вироби та дорогоцінне каміння, алкогольна продукція, косметика, парфумерія – загалом приблизно 300 найменувань.

Угоди між Росією та Україною буде недостатньо для зняття з РФ британських санкцій, заявив прем'єр-міністр Борис Джонсон.

Суспільство

Виконавчий комітет Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) одноголосно вирішив припинити членство національних федерацій Росії та Білорусі. «Обидві федерації порушили гуманітарні зобов'язання, прописані в Конституції IBU. Ці порушення завдають шкоди репутації IBU та біатлонного спорту», – йдеться в повідомленні.

Авіакомпанія Cathay Pacific Airways планує перебудувати маршрут рейсу Нью-Йорк — Гонконг, щоб облітати повітряний простір РФ. Через те тривалість польоту зросте на 2 години. Маршрут стане найдовшим пасажирським рейсом за відстанню.

marshrut.jpg

Російський футбольний союз може увійти до Азійської конфедерації футболу (АКФ). Це станеться в разі позбавлення чи зупинення членства Росії в UEFA. Засідання європейської асоціації відбудеться 31 березня.

Винятки із загальної тенденції

Індійські нафтопереробники вже купують дешеву російську нафту Urals. Першим покупцем стала компанія, якою володіє уряд країни. Вона купила 2 млн барелів нафти. Інші держкомпанії також готуються купувати більше. У 2021 році Індія придбала в Росії приблизно 12 млн барелів нафти, що становить лише 2% загального обсягу її імпорту. США зі свого боку заявили: попри те що імпорт нафти не порушує санкційну політику, «підтримка Росії є підтримкою вторгнення, яке, вочевидь, має руйнівні наслідки».

Німецька мережа магазинів будівельних і господарських товарів OBI в Росії «працює над усуненням технічного збою, який дасть змогу відновити її роботу». Упродовж двох тижнів у РФ мають відкритися всі 27 гіпермаркетів мережі.

ОНОВЛЕННЯ. Мережа OBI спростувала повідомлення про відновлення своєї роботи.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉