Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українські біженці почали повертатися додому — Верховний комісар ООН у справах біженців

Українські біженці починають повертатися додому після втечі від війни й місяця перебування за кордоном.

На цьому наголосив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді, який після візиту до Румунії та Польщі відвідав Львівщину. Зокрема, тут він поспілкувався з вимушеними переселенцями через військову агресію Росії.

Деякі біженці повертаються, і цей процес може набирати обертів

УВКБ ООН планує видати за кілька тижнів допомогу 400 тисячам переселенцям в Україні. Фото: Леся Соловчук, The Page

УВКБ ООН планує видати за кілька тижнів допомогу 400 тисячам переселенцям в Україні. Фото: Леся Соловчук, The Page

Відповідаючи на запитання про те, чи побачив він, спілкуючись із біженцями, бажання повернутися додому, Верховний комісар зазначив:

Quote«Якби ви мене запитали про це місяць тому, коли я був у Польщі, я б відповів «ні». Але зараз ситуація вже менш однозначна. Деякі люди повертаються. Або щоб побачити своїх близьких і рідних, або перевірити місце, де вони мешкають. І цей процес може набирати обертів», — наголосив Філіппо Гранді.

На його переконання, не тільки внутрішньо переміщеним особам, але й людям, які повертатимуться з-за кордону, буде потрібна підтримка. Особливо тим, які залишилися без житла.

За його словами, через обстріли та воєнні дії кількість біженців з України переважно в сусідні держави досягла чотирьох мільйонів.

Quote«Проте я бачу, що зараз усе менше людей намагається виїхати за кордон. Для мене важливо приїхати в цей час в Україну, щоб показати свою підтримку українцям, які потерпають від російської агресії. Особливо людям, яких переміщено через війну», — наголосив він.

Філіппо Гранді також розповів, що, згідно з програмою УВКБ ООН сьогодні надається допомога місцевій владі, що передбачає гарантування безпечних умов проживання, ремонти приміщень, грошову допомогу.

Quote«У перші дні грошову допомогу в розмірі 2 200 грн отримали тисячі людей. За кілька місяців ми плануємо надати допомогу 300 — 400 тисячам переселенців», — зазначив він.

Місяць вторгнення РФ в Україну. Підсумки роботи УВКБ ООН

УВКБ ООН керує трьома напрямками допомоги: кластером із питань захисту, кластером із питань житла та непродовольчих товарів і кластером із питань управління таборами/координації таборів.

Переміщені особи можуть зареєструватись і отримати грошову допомогу від ООН. Фото: Леся Соловчук, The Page

Переміщені особи можуть зареєструватись і отримати грошову допомогу від ООН. Фото: Леся Соловчук, The Page

Загальна мета оперативної діяльності організації — надання невідкладної гуманітарної допомоги тим, хто тікає від бойових дій, і паралельно підтримка зусиль, спрямованих на стабілізацію ситуації, пов'язаної з масштабним переміщенням людей.

Упродовж першого місяця війни УВКБ ООН вжило таких заходів із надзвичайного реагування:

  1. Надання предметів першої необхідності, продовольства та допомоги в розв'язанні питань із житлом окремим особам, домогосподарствам і колективним центрам, які приймають переміщених осіб.
  2. Підтримка місцевих органів влади в місцях розміщення внутрішньо переміщених осіб для розширення можливостей приймати людей у короткостроковій і середньостроковій перспективі.
  3. Запуск комплексної багатоцільової програми грошової допомоги для задоволення термінових базових потреб переміщених осіб.

Дві історії. Чому внутрішні переселенці не їдуть з України

Делегація ООН відвідала один із пунктів розміщення внутрішньо переміщених осіб, який облаштували в одному із селищ Львівської області. З перших днів війни цей заклад, один із небагатьох, надає прихисток переселенцям, які залишили свої домівки. Верховний комісар ООН завітав до кількох родин ВПО, що нині мешкають у центрі.

Багато постраждалих родин не хочуть розлучатись, відправляючи дружини із дітьми за кордон, тому залишаються в Україні. Фото: Леся Соловчук, The Page

Багато постраждалих родин не хочуть розлучатись, відправляючи дружини із дітьми за кордон, тому залишаються в Україні. Фото: Леся Соловчук, The Page

У санаторному центрі за 20 кілометрів від Львова перебувають 282 тимчасово переміщені особи. Переважно це родини з Харкова, Миколаєва, Ірпеня, Бучі. За словами директора закладу, проживання та харчування для переселенців тут безоплатне. Окрім продовольства, волонтери повністю забезпечують їх одягом і медикаментами.

Цей пункт приймання ВПО є одним із 73 центрів, яким УВКБ ООН надало допомогу, щоб розширити їхні можливості для тимчасового розміщення переселенців на заході та в центрі України.

За словами очільника Львівської ОВА Максима Козицького, загалом область сьогодні приймає від 450 до 500 тисяч переміщених осіб.

Quote«Сьогодні ми відвідали заклад, який УВКБ ООН узяло під опіку. Вони забезпечують людей речами першої потреби: матрацами, ліжками, постільною білизною. Наступним кроком нашої спільної роботи стане ремонт приміщень для поселення внутрішньо переміщених осіб. Інвентаризація вже розпочалася. Не менш важливий елемент підтримки – разова грошова допомога в розмірі приблизно $80 для осіб, які зареєструвалися як ВПО», – наголосив голова адміністрації.

У розмові із The Page переселенка Інна говорить, що завдяки допомозі волонтерів їй разом із матір’ю, сином і хворим племінником вдалося успішно евакуюватися з Харкова після 10 днів перебування в підвалі.

Чимало будинків у їхньому районі постраждало внаслідок ударної хвилі від авіаційного бомбардування. Її дім уцілів, але всі шибки вилетіли. Тому Інна вже зареєструвалася в застосунку «Дія» на відшкодування збитків від війни.

Quote«Я підтримую зв’язок із друзями та сусідами, які залишилися, які дивляться за будинком і розповідають, що коїться в місті. Дуже прикро, що й досі на околицях міста йдуть бойові дії. Ми залишимося тут, за кордон не збираємося. Щиро дякуємо людям, які нам допомагають. Однак дуже хочемо повернутися додому. Бажання лише одне: нехай закінчиться війна», – говорить Інна.

За словами 23-річної мешканки Миколаєва Анастасії, яка приїхала до реабілітаційного центру разом із чоловіком і 8-місячною донькою, молода сім'я намагалася 10 днів вижити під обстрілами, потім переїхала в спокійніший район до батьків, але й там їх наздогнали авіаційні нальоти.

УВКБ ООН бере під опіку санаторні заклади, де розмістилися ВПО, допомагає їм матрацами та ліжками. Фото: Леся Соловчук, The Page

УВКБ ООН бере під опіку санаторні заклади, де розмістилися ВПО, допомагає їм матрацами та ліжками. Фото: Леся Соловчук, The Page


Quote«Врешті-решт я зрозуміла, що треба рятувати життя дитини. Довелося терміново вибиратися з міста. З допомогою волонтерів ми дісталися вокзалу та виїхали до Львова. Нам запропонували пожити в санаторному закладі — тут велика територія, нас забезпечили всім необхідним, за що всім велике спасибі», — розповіла молода мама.

За словами Анастасії, на Львівщині вона почувається захищеною й не збирається їхати за кордон.

«По-перше, залишаюся тут, щоб підтримувати чоловіка, по-друге, сподіваюся, що дуже скоро цей жах закінчиться й ми повернемося додому», — розповіла переселенка.

З 24 лютого понад 3,9 млн біженців з України виїхали до сусідніх країн. За оцінками фахівців, зараз усередині країни 6,48 млн людей є переміщеними особами. Ще приблизно 13 мільйонів людей перебувають у постраждалих від військової агресії районах, бо не можуть виїхати через підвищені ризики небезпеки, руйнування мостів і доріг, а також брак ресурсів.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини